Pasja na korcie, czyli Bałtyk Tennis Academy

Materiał promocyjny Bałtyk Tennis Academy
Grzegorz Sułek i Paweł Wykrzykowski to założyciele Bałtyk Tennis Academy. W 2013 roku w Koszalinie postanowili - w regionie bez większych tenisowych tradycji - wyjść naprzeciw tych, którzy chcą tutaj uprawiać ten sport.

Po ośmiu latach funkcjonowania, po wychowaniu i wytrenowaniu setek podopiecznych, po wielu przeciwnościach losu z pandemią na czele, można stwierdzić jedno - udało się. Zaświadczyć mogą o tym liczby. Około 150 trenujących dzieci, kilkudziesięciu ćwiczących dorosłych, wyjazdy na turnieje, organizowanie własnych i wiele innych.

- A najważniejsza jest w tym wszystkim psychologia, odpowiednie podejście i nastawienie - mówi Grzegorz Sułek. - Mocno zindywidualizowane, zaznaczmy. Każdy z nas jest inny, każdy reaguje inaczej. Podopiecznego trzeba prowadzić nie tylko adekwatnie do wieku, ale przede wszystkim odpowiednio do jego możliwości psychofizycznych, wrażliwości. Nikogo nie można przykładać do jednej miary i działać według takiego schematu. Tenis to swego rodzaju narzędzie w naszych rękach. Pozwala nam wychowywać dzieci i kształtować pożądane cechy charakteru. Jesteśmy świadomi tego, że jedno słowo, jeden gest, czy sytuacja mogą zadziałać bardzo mocno, negatywnie lub pozytywnie - podkreśla.

Kto wobec tego może grać w tenisa? Cóż, najprościej mówiąc - każdy. Przygodę z tą dyscypliną sportu rozpocząć mogą nawet kilkuletnie dzieci. - Warto od najmłodszych lat wypracowywać odpowiednie nawyki, warto dbać o zdrowie i kondycję. W dobie internetu i malejącej aktywności fizycznej trzeba pracować nad tym, by młodego człowieka odbudować. By był sprawny, zdolny do wysiłku, zdyscyplinowany, ale nade wszystko - by cieszył się aktywnością fizyczną, by bawił się sportem. Do pewnego wieku wyniki nie są ważne. Chodzi o zabawę i prawidłowy rozwój. A czy potem ktoś złapie przysłowiowego bakcyla, będzie chciał kontynuować karierę w sporcie wyczynowym - to już inna kwestia, ale mamy wychowanków, którzy chcą iść w tym kierunku i całkowicie poświęcić się tenisowi. Bo nie ma co ukrywać - na pewnym poziomie, by coś osiągnąć, trzeba się temu poświęcić w stu procentach - uczula nasz rozmówca.

Trenerzy Grzegorz Sułek, Paweł Wykrzykowski, Jacek Staszak i Jesika Bartosiak to osoby z dużym doświadczeniem. Od najmłodszych lat związani ze sportem, posiadający odpowiednie uprawnienia do tego, by przekazywać swoją wiedzę. Stosują najnowsze metody treningowe i wprowadzają je do swojej pracy. - Trzeba być na bieżąco z nowinkami, cały czas się rozwijać - podkreśla G. Sułek. Ich podopieczni zdobywają laury na coraz większych imprezach, a i sami właściciele szkółki chętnie biorą udział w różnego rodzaju turniejach, zdobywając m.in. medale mistrzostw Polski w swoich grupach wiekowych.

Co dalej? Powoli rozpędzają się w akademii z organizacją wewnętrznych turniejów. Do tego wyjazdy na zawody ogólnopolskie tych nielicznych, najlepiej rokujących, oraz przygotowania do jesiennego naboru. Chętni do spróbowania swych sił z tenisem szczegółowe informacje znaleźć mogą na stronie internetowej http://koszalin-tenis.pl oraz na facebookowym profilu Bałtyk Tennis Academy.

Dodaj ogłoszenie