Patryk Błaszczyk i Katarzyna Nowakowska wygrali Bieg Mikołajkowy w Jarosławcu [ZDJĘCIA]

Rywalizacja prowadzona była tradycyjnie na dystansie 10 kilometrów.
Rywalizacja prowadzona była tradycyjnie na dystansie 10 kilometrów. Jacek Wójcik
Nadmorski Jarosławiec (gmina Postomino) po raz 21. gościł uczestników Ogólnopolskiego Biegu Mikołajkowego - Powitanie Zimy 2022.

Rywalizacja prowadzona była tradycyjnie na dystansie 10 kilometrów. W tym roku bieg główny ukończyło 135 kobiet i mężczyzn.

Od początku ton rywalizacji nadawał duet Patryk Błaszczyk (Jantar Ustka) - Adam Głogowski (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork). Między nimi rozstrzygnęły się też losy rywalizacji. Na metę jako pierwszy wpadł Błaszczyk, któremu zmierzono czas 30 minut i 58 sekund. Głogowski finiszował 21 sekund później. W najlepszej trójce znalazł się jeszcze Norbert Jefimczyk z AML Słupsk (czas 31.42). Najlepszym biegaczem z regionu koszalińskiego był szósty na mecie Rafał Lesyk (7ProTeam Szczecinek, 34.21), a z powiatu sławieńskiego dziewiąty w klasyfikacji Jan Rybarczyk (Żyj z Energią Darłowo, 35.49).

Klasyfikację kobiet wygrała Katarzyna Nowakowska z AML Słupsk, która z czasem 37.31 była open trzynasta. Trzy następne panie finiszowały w trzeciej dziesiątce. Były nimi Olga Zatoń (Biegolas, 40.38), Natalia Ruchlewicz (Sztum, 41.34) i Małgorzata Cygan (Szczecinek, 42.37).

Bieg główny poprzedziły biegi młodzieżowe oraz 13. Mikołajkowe 2 Mile Morskie Nordic Walking. Dystans 3,7 km pokonało 24 kijkarzy. Zwyciężył Piotr Brzozowski (Aktywni Postomino) w czasie 20.45 min przed Robertem Jaworskim (KB Bryza Postomino) - 22.21 oraz Cezarym Dzikiem (Sławsko) - 23.06. W klasyfikacji pań w najlepszej trójce znalazły się Monika Knitter (Polanów, 24.46 min), Irena Tur (KB Goch, 25.45) i Ewa Barniak (Borzytuchom, 26.08).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani