Patryk Rusin medalistą Mistrzostw Polski seniorów w judo

archiwum
Patryk Rusin (KSJ Gwardia Koszalin) wywalczył brązowy medal w kategorii +100 kg podczas zakończonych w Opolu 61. Mistrzostw Polski seniorów.

To historyczne osiągnięcie dla klubu. Ostatnimi medalistami MP seniorów byli Grzegorz Burda i Wojciech Kaczkan w... 1992 r. Wówczas Rusina (r. 1996) jeszcze nie było na świecie. W późniejszym czasie medale dla Gwardii w „dorosłych” MP zdobywały wyłącznie panie.

W Opolu wystartowała rekordowa liczba 224 zawodników z 64 klubów. Rusin w drodze na podium pokonał Michała Rosę (Flota Gdynia), następnie przegrał z Tomaszem Tałachem (Wybrzeże Gdańsk), by w repasażach pokonać Bartosza Sawińca (Gwardia Olsztyn) oraz w walce o brąz odwiecznego rywala, Michała Dudka (Wybrzeże) przed czasem!

- Wszystkie wygrane walki Patryk skończył efektownymi rzutami - mówi trener Cezary Wojniusz.

- Warto dodać, że wcześniej był medalistą MP we wszystkich grupach wiekowych. Rozwija się znakomicie i jest przykładem dla innych trenujących w klubie. Chciałbym podziękować Józefowi Szczeblewskiemu, który pomagał Patrykowi podczas treningu siłowego - dodał.

W Opolu srebro w kat. do 70 kg zdobyła wychowanka Gwardii, Sandra Lickun (obecnie AZS UW Warszawa). To już szósty jej medal w gronie seniorek.