Pewna wygrana. KPR Jelenia Góra - Energa AZS Koszalin 19:37

red
Pewne wyjazdowe zwycięstwo odniosły szczypiornistki Energi AZS Koszalin.

Zawodniczki z Koszalina pewnie ograły KPR Jelenia Góra 37:19. Początek spotkania miał jeszcze wyrównany przebieg, jednak z czasem podopieczne Anity Unijat wypracowały sobie kilkubramkową zaliczkę, schodząc na przerwę z czterema trafieniami przewagi.

Po zmianie stron koszalinianki zdeklasowały rywalki, wygrywając tę część meczu aż 21:7! Ostatecznie Energa AZS zwyciężyła 37:19 (16:12).

Siedem bramek rzuciła Tamara Smbatian, pięć trafień zanotowała Natalia Wołownyk, a po cztery bramki dołożyły Gabriela Urbaniak, Adrianna Nowicka i Hanna Rycharska.

Energa AZS Koszalin przegrała w hicie 18. kolejki z liderem Superligi Kobiet Metraco Zagłębiem Lubin. Spotkanie w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej stało pod znakiem twardej walki. Pierwsze 10. minut należało do Miedziowych, które objęły prowadzenie 4:2. Dzięki dobrej defensywie i kilku świetnym interwencjom Izabeli Prudzienicy, po siedmiu minutach bez trafienia (między 7 i 15), Energa zaczęła odrabiać straty. Tym razem to zespół z Lubina zanotował przestój w ataku, nie trafiając przez ponad 10 minut. Seria czterech trafień dała koszaliniankom prowadzenie 6:4 w 21.min. Długo na nim się nie utrzymały. Podopieczne Anity Unijat często grały w przewadze, po karach dla ostro grających rywalek, ale nie potrafiły tego wykorzystać. Zmarnowały też rzut karny (Tamara Smbatian przegrała pojedynek z Moniką Maliczkiewicz). W efekcie w końcówce pierwszej połowy Zagłębie wyszło na jednobramkowe prowadzenie i utrzymało je do przerwy. Drugą połowę lepiej rozpoczął zespół z Lubina. Trafienia Adrianny Górnej i Kingi Grzyb powiększyły przewagę przyjezdnych do 3 goli (11:8). Do 39. min Akademiczki odrobiły dwa trafienia, ale później znów pozwoliły rywalkom na ucieczkę na 3 trafienia. Różnica 2-3 goli na korzyść Zagłębia utrzymała się do końca spotkania. Koszaliński zespół miał swoje szanse, ale w kluczowych momentach zawodziła skuteczność. Tak było m.in. w 54. min, gdy przy dwóch golach straty, na bramkę rzucała Monika Michałów. Jej rzut odbiła dobrze dysponowana Maliczkiewicz, a za chwilę poradziła sobie z dobitką Hanny Rycharskiej. W ostatnich 10. min Zagłębie 3 z 4 goli zdobyło z rzutów karnych, których pewną egzekutorką była Klaudia Pielesz. Energa AZS Koszalin - Metraco Zagłębie Lubin 17:19 (8:9)Energa AZS: Prudzienica, Sach - Han 2, Urbaniak, Mazurek 2, Michałów 1, Wołownyk 3, Smbatian 6, Striukowa 1, Rycharska 1, Nowicka, Borysławska, Tomczyk 1.Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż - Grzyb 5, Hartman 1, Trawczyńska 1, Buklarewicz, Górna 2, Piechnik 1, Ważna, Machado Matieli 1, Belmas 2, Pielesz 6, Milojević.

Energa AZS Koszalin - Metraco Zagłębie Lubin 17:19 [ZDJĘCIA, WIDEO]