Pewne zwycięstwo koszykarzy Sensation Kotwicy Kołobrzeg

Koszykarze Sensation Kotwicy Kołobrzeg sięgnęli po kolejne zwycięstwo.
Koszykarze Sensation Kotwicy Kołobrzeg sięgnęli po kolejne zwycięstwo. Jacek Wójcik
Po niedzielnej przegranej w Lublinie, drugiej w tym sezonie, Sensation Kotwica Kołobrzeg wyraźnie pokonała w meczu 10. kolejki Weegree AZS Politechnikę Opole.

Gospodarze mieli trochę problemów tylko w I kwarcie. W zespole gości skutecznie rozpoczął ją Szymon Kiwilsza, który szybko zdobył 8 pkt. Kołobrzeżanie na moment odzyskali inicjatywę, ale popełniali dużo strat (aż 7 w kwarcie) i z prowadzenia 17:11 w 7. min, na koniec kwarty zrobiło się 21:20 dla gości z Opola.

W II kwarcie przyjezdni dotrzymywali kroku do 16. minuty (29:29). Później Kotwica zaliczyła serię 9:0, po której przejęła kontrolę nad meczem. Po 20. minutach podopieczni Rafała Franka mieli o 10 pkt więcej od drużyny z Opola.

Po zmianie stron widowisko było jednostronne. Już w III kwarcie przewaga Kotwicy sięgała 22 pkt, a w ostatniej dochodziła do 27. Dopiero w końcówce goście nieco poprawili wynik, ale o powrocie do walki o wygraną nie było mowy.

Sensation Kotwica Kołobrzeg - Weegree AZS Politechnika Opolska 87:68 (21:22, 24:13, 23:13, 19:20)
Kotwica: Nelson 24 (4x3, 4 zb., 4 prze.), Długosz 13 (4 zb.), Kurpisz 13 (2x3, 9 zb., 3 prze., 2 bl.), Śmigielski 11 (3x3, 7 as., 6 zb., 3 str.), Pieloch 6 (2x3, 5 zb., 3 str.) -Jakubiak 10 (2x3), Wieczorek 5 (1x3, 3 as.), Wyszkowski 2 (6 zb.), Itrich 3 (5 zb.), Chac 0, Kolasiński 0.
AZS: Kiwilsza 13 (3 zb., 3 str.), Kaczmarzyk 10 (2x3, 6 as., 3 zb.), Kobel 7 (1x3, 6 as.), Wilk 4 (4 zb., 4 prze.), Rutkowski 2 - Skiba 14 (3x3, 4 zb.), Jodłowski 11 (7 zb., 3 as.), Piszczatowski 3 (1x3), Kapuściński 2 (4 zb.), Krefft 2 (5 zb.)

Koszykarze Kotwicy Kołobrzeg pewnie pokonali Miasto Szkła Krosno.