Pewne zwycięstwo Sensation Kotwicy Kołobrzeg w stolicy

Koszykarze Sensation Kotwicy Kołobrzeg wyraźnie zapomnieli już o nieudanym wyjeździe do Lublina dwie kolejki temu. Po wysokim zwycięstwie nad Weegree AZS Politechniką Opolską w 10. serii, w minioną sobotę bardzo pewnie wygrali także z Dzikami w Warszawie i awansowali na 4. miejsce w tabeli.

Stołeczny zespół tylko po I kwarcie mógł mieć nadzieję na korzystne dla siebie rozstrzygnięcie w sobotnim meczu. Prowadzenie w niej kilka razy przechodził z rąk do rąk, a obydwa zespoły punktowały seriami.

Od drugiej dyktować warunki na parkiecie zaczęli kołobrzeżanie. Goście wykonywali bardzo dobrą pracę w obronie, nie dopuszczając rywali do łatwych pozycji rzutowych. Kwartę zakończyli mocnym akcentem, trafiając dwie trójki (Damian Pieloch, Remon Nelson) na 8-punktowe prowadzenie (40:32).

Druga połowa rozpoczęła się od punktów Długosza na 42:32. Później obrona Dzików nie mogła poradzić sobie z Nelsonem (9 z 20 pkt w III kwarcie), punktującym zarówno z dystansu, jak i po akcjach penetracyjnych. Swoje robili też podkoszowi, w efekcie po 30. min różnica między zespołami wzrosła do 16 pkt.

Ostatnie 10. min meczu rozpoczął od dwóch trafień Mateusz Itrich, po asystach Patryka Wieczorka, na najwyższą w meczu przewagę 20 pkt (65:45). Później Dziki poprawiły obronę, ale Kotwica nawet na chwilę nie straciła kontroli nad meczem. W ostatnich 5. min goście trafili 4 trójki, pieczętując wygraną. W całym meczu Kotwica trafiła 12 z 24 rzutów zza łuku, a za 2 pkt rzucała ze skutecznością 52 proc.

Dziki Warszawa - Sensation Kotwica Kołobrzeg 66:83 (19:19, 13:21, 13:21, 21:22)
Dziki: Grochowski 18 (3x3, 8 as., 3 zb.), Majewski 16 (2x3, 5 zb.), Kuźkow 12 (2x3, 4 as., 3 prze.), Nowakowski 7 (1x3, 3 as.), Kopycki 6 (8 zb., 3 str.) - Piliszczuk 5 (1x3, 4 zb., 2 bl.), Wieluński 2, Groth 0, Janik 0.
Kotwica: Nelson 20 (4x3, 4 str.), Śmigielski 12 (2x3, 8 as., 4 zb., 3 str.), Kurpisz 10 (2x3, 9 zb., 2 bl.), Długosz 9 (12 zb.), Pieloch 8 (2x3, 4 as.) - Jakubiak 12 (2x3, 3 zb.), Itrich 6 (3 zb.), Wyszkowski 5 (5 zb., 3 prze., 3 str.), Wieczorek 1 (6 as., 3 prze.).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani