Pewny awans Młynów Stoisław Koszalin w Pucharze Polski

jak
archiwum
Szczypiornistki występujących w Superlidze Młynów Stoisław Koszalin odniosły pewne zwycięstwo w meczu 1/8 finału Pucharu Polski.

Koszalinianki pewnie pokonały pierwszoligowca z Gniezna 32:18 i zapewniły sobie promocję do kolejnej rundy.

Na początku spotkania waleczne gnieźnianki dwa razy doprowadzały do remisu (2:2, 4:4), a kontakt bramkowy utrzymywały do 15. minuty (6:7). Kolejne 7. min przyniosło serię pięciu goli naszego zespołu (22. - 6:12). Skuteczna gra w zespole rywalek Alicji Ślęzak (4 gole w ostatnich 5. min pierwszej połowy) sprawiła, że na przerwę Młyny schodziły przy przewadze tylko 4 goli.

Po zmianie stron widowisko było już jednostronne. Na serie 2-3 goli koszalinianek, rywalki odpowiadały pojedynczymi trafieniami. Końcowa przewaga była najwyższą w meczu, który oglądało ok. 900 kibiców.

Dodajmy, że w koszalińskim zespole nie wystąpiła kontuzjowana rozgrywająca Julia Andrijczuk.

MKS PR Urbis Gniezno - Młyny Stoisław Koszalin 18:32 (11:15)
Urbis: Konieczna, Kobyłecka, Olejniczak - Kasprowiak 2, Siwka 1, Sawicka 2, Giszczyńska 2, Chojnacka 2, Bigoszewska-Jackowiak, Dolacińska, Różewska, Walkowska, Matysek 2, Ślęzak 7.
Młyny: Filończuk, Prudzienica, Sach - Han 3, Urbaniak 1, Mazurek 5, Mączka 3, Tracz 3, Wołownyk 6, Rycharska 4, Nowicka 2, Smoling 3, Borysławska 1, Tomczyk 1.

Młyny Stoisław Koszalin - Metraco Zagłębie Lubin 32:32 (12:15) karne 2:4Młyny: Prudzienica, Filończuk, Sach - Han, Urbaniak 2, Mazurek 3, A. Mączka 4, Tracz, Wołownyk 6, Rycharska 4, Nowicka, Smoling 6, Tomczyk, Andrijczuk 7.Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Grzyb 4, M. Mączka 2, Hartman 1, Trawczyńska, Buklarewicz, Wasiak 3, Górna 4, Ważna 4, Zawistowska 4, Matieli 3, Belmas 5, Pielesz 2.

Młyny Stoisław Koszalin - Metraco Zagłębie Lubin 32:32 [ZDJĘCIA]

W innych meczach 1/8 finału padły następujące wyniki: SMS ZPRP II Płock - Start Elbląg 23:34 (10:15), Ruch II Chorzów - Eurobud JKS Jarosław 41:31 (14:16), Korona Handball Kielce - KS Kościerzyna 41:28 (23:13).

Młyny Stoisław Koszalin - MKS Perła Lublin 19:31 [ZDJĘCIA]