PGE Turów Zgorzelec - Kotwica Kołobrzeg 83:80

Faworyzowani gracze Turowa Zgorzelec mieli spore problemy z pokonaniem Kotwicy Kołobrzeg w pierwszym meczu pre play-off.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Także pierwsze akcje po zmianie stron nie wskazywały na to, że coś się może zmienić. Po dwóch trójkach Konrada Wysockiego było 44:26 dla Turowa.

Odpowiedź Kotwicy była imponująca. Dwie trójki Piotra Stelmacha, 3 i 2 pkt Omni Smitha i kończąca serię 14:0 trójka Łukasza Wichniarza przywróciły gości do meczu (25. min 44:40 dla Turowa). Od tego momentu Kotwica nie pozwoliła odskoczyć gospodarzom na więcej niż 5-6 pkt.

W 29. min goście doprowadzili do remisu 52:52, a w 37. min po punktach Wichniarza i Adama Harringtona objęli sensacyjne prowadzenie 71:68. Trójką wyrównał Wysocki. Następnie Niemiec trafił dwa osobiste (75:71). Kotwica walczyła dzielnie do końca. Po trójce Smitha i punktach Darrella Harrisa na niespełna pół minuty przed końcem przegrywała tylko 80:81.

Wynik meczu z osobistych ustalił Wysocki. Kotwica miała jeszcze czas na doprowadzenie do dogrywki. Na rzut zza linii 6,25 m zdecydował się Stelmach, jednak tym razem szczęście go opuściło. Drugi mecz tych drużyn w czwartek w Kołobrzegu.

PGE Turów Zgorzelec - Kotwica Kołobrzeg 83:80 (18:11, 20:15, 19:26, 26:28)

Turów: Wright 16 (8 zb.), Wysocki 16 (4x3), Chyliński 10 (2x3, 4 as.), Gray 12 (2x3), Johnson 4 (4 zb.), Loyd 4 - Wallace 11 (1x3, 10 zb., 2 bl.), Wójcik 10, Roszyk 0 (4 zb.), Bochno 0.
Kotwica: Smith 21 (2x3, 6 zb., 5 as.), Stelmach 21 (4x3, 9 zb.), A. Harrington 14 (3x3), Wichniarz 13 (3x3, 4 str.), D. Harris 9 (10 zb.) - Brown 2, Freeman 0, Bręk 0, Rduch 0.