Pięciobój nowoczesny > Młodzieżowcy walczyli w Szczecinku i Białym Borze

Na obiektach sportowych w Szczecinku i Białym Borze (jeździectwo) rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w pięcioboju nowoczesnym.

W zawodach rozgrywanych w obsadzie międzynarodowej zwyciężyła Anais Eudes z Francji z wynikiem 5348 pkt. Drugie z takim samym wynikiem punktowym zajęła zawodniczka UKS Żoliborz Warszawa, Joanna Gomolińska. Najlepszą trójkę uzupełniła Sandy Strauss z Niemiec - 5260 pkt. W klasyfikacji Młodzieżowych MP zwyciężyła Gomolińska. Startowało 25 pięcioboistek.

W zakończonej w niedzielę rywalizacji mężczyzn w klasyfikacji open zwyciężył Dimitry Sterlyachin z Rosji wynikiem - 6040 pkt. Kolejne miejsca zajęli Michał Stefański (UKS G-8 Bielany) - 5992 pkt i Łukasz Klekot (ZKS Drzonkow) - 5960 pkt. Mistrzem Polski został Stefański. Na 23. miejscu open uplasował się Christopher Pietruczuk z MKP Szczecinek (5360 pkt). Wystartowało 43 pięcioboistów.