Piękne życzenia noworoczne 2021. Życzenia na nowy rok: Śmieszne, wesołe, krótkie, SMS, wierszyk. Noworoczne kartki [1.01.2021]

FITZ

Wideo

Zobacz galerię (6 zdjęć)
Piękne życzenia noworoczne 2021. Sprawdź najpiękniejsze życzenia z okazji nowego roku 2021. Zobacz najpiękniejsze życzenia z okazji nadchodzącego nowego roku 2020. Możecie wybierać spośród śmiesznych, wesołych, zabawnych życzenia z okazji nowego roku 2020. Szukacie oryginalnych życzeń na nowy rok 2020? Zobaczcie nasze propozycje życzeń noworocznych 2020. Sprawdźcie już teraz i wyślijcie swoim bliskim najpiękniejsze życzenia noworoczne. Życzenia sylwestrowe 2020/2021

Życzenia noworoczne 2021 – jak napisać niebanalnie i jak wysłać? Nowości, reguły, błędy.

Wiele osób wysyła za jednym zamachem życzenia świąteczne z noworocznymi. Jednak są tacy, którzy rozdzielają te życzenia, a nawet różnicują adresatów wysyłając niektórym wyłącznie życzenia noworoczne. Jakie formy są najbardziej stosowne? Sprawdź też najczęstsze błędy.

Życzenia noworoczne 2021 – dwa grzechy główne

 • Szczęśliwego Nowego Roku! To pospolity błąd wynikający z pomylenia dwóch pisowni: dotyczącej całego roku i jednodniowego święta przypadającego 1 stycznia. Jeśli życzymy komuś szczęścia w całym 2020 roku, powinniśmy napisać „Szczęśliwego nowego roku”, czyli „nowego roku” małymi literami. Wielkie litery są zastrzeżone dla nazwy święta w dniu 1 stycznia. Gdy więc napiszemy „Szczęśliwego Nowego Roku!”, to znaczy, że życzymy adresatowi szczęścia tylko w jednym dniu, tj. 1 stycznia (Nowy Rok).
 • Dosiego roku! Błąd wynikający prawdopodobnie z przekonania, że „dosiego” znaczy coś w rodzaju „dobrego, dostatniego”. Tymczasem poprawna jest jedynie pisownia rozłączna, a więc: do siego roku. Znaczy to bowiem „do tego roku” – tego roku, czyli do nadchodzącego roku, obecnie 2020. Bierze się to ze staropolskiego zaimka „si” – ten, ów. Łatwo się domyślić, że takiego życzenia nie składamy po 1 stycznia, bo dotyczy przyszłego roku, nie zaś już trwającego.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Niech nowy rok będzie dla Ciebie dobry i nieobfitujący w życiowe zakręty. Szampan, którym wzniesiesz sylwestrowy toast, bogaty niech będzie w bąbelki. Zdrowie i szczęście niechaj Ci dopisują na każdym kroku, w każdym dniu 2019 roku. Wiele radości i wiele dobrego, czyli tego, na co wyjątkowo zasługujesz!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Słonko Ty moje kochane, niech w Nowy Rok będą nam dane dni pełne szczęścia i uroku! Zdrowia, szczęścia, powodzenia, no i marzeń Twych spełnienia! Aby troski wnet znikały i pokazać z powrotem się bały. Uśmiechu od ucha do ucha i na co dzień – pogody ducha! Tego wszystkiego życzę Ci ja – Twoja ukochana!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Niech Nowy Rok będzie czasem, w którym spojrzy się inaczej, może nieco mniej ostro na swoich bliskich, zrealizuje marzenia, które od dawna kurzą się na którejś z półek wyobraźni i zadba wreszcie, tak jak się sobie rokrocznie obiecuje, o stan własnego zdrowia. Wszystkiego najlepszego na te nadchodzące miesiące!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Z okazji zbliżającego się Nowego Roku 2018 chcielibyśmy Państwu złożyć serdeczne życzenia: szczęścia, zdrowia, pomyślności i miłości w nowym nadchodzącym roku. A także, by Sylwester był dla Państwa okazją do spędzenia nocy w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Szczęśliwego i Wesołego Nowego Roku 2018!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Niech wspólna radość i zabawa
towarzyszy nie tylko
początkowi Nowego Roku,
ale przeniesie się na wszystkie jego dni.
Dużo miłości i szczęścia!

Życzenia noworoczne 2021. Gotowe życzenia na Nowy Rok 2021 [...

Życzenia noworoczne 2020 – czym się kierować?

Wybór nośników życzeń noworocznych jest mniejszy niż bożonarodzeniowych – choćby dlatego, że wśród tych pierwszych mamy CD-karnety z kolędami, trudno zaś o zbiór specjalnych utworów na nowy rok. Ale życzenia noworoczne mają inne zalety w porównaniu ze świątecznymi.

 • Walor dla zapominalskich: o ile nie składa się życzeń świątecznych po świętach, o tyle noworoczne można złożyć też po Nowym Roku. Co prawda bardziej dotyczy to kogoś niechcący spotkanego na mieście, jednak nie będzie wielką gafą także przesłanie życzeń noworocznych w ciągu pierwszych dni stycznia, bowiem chodzi nie o krótki wycinek czasu, lecz o cały, długi rok.
 • Walor oficjalny: życzenia noworoczne mają charakter mniej intymny niż świąteczne, które adresujemy raczej do najbliższych, zwłaszcza w rodzinie – noworoczne można złożyć praktycznie każdemu, co stanowi dobrą okazję do przypomnienia się komuś istotnemu, także firmie, z którą np. chcemy wznowić współpracę.

Życzenia noworoczne 2020: Życzenia e-mailem i SMS-em – czy wypada

Forma przekazu życzeń zależy od wyczucia nadawcy i jego spoufalenia z adresatem – im starszy, bardziej dostojny, ważny i obcy dla nas adresat, tym elegantsza i bardziej konserwatywna powinna być forma.

E-mail jest bardziej do przyjęcia niż SMS kojarzony ze zdawkowym komunikatem praktycznym pisanym nierzadko w pośpiechu – a przecież zależy nam na oprawie i wrażeniu, że przykładamy do życzeń i adresata szczególną wagę. Inaczej w obiegu młodzieżowym: nastolatkowie nie przywiązują przesadnej wagi do formy, w tym skrótowego języka bez interpunkcji.

Jeżeli wysyłasz e-maile, a nie masz czasu różnicować ich treści, postaraj się technicznie ukryć fakt, że coś powielasz. W złym tonie jest wysyłanie jednakowych życzeń hurtem do widocznej grupy adresowej – adresat poczuje się jakby jechał do ślubu zatłoczonym autobusem. Każdy woli się czuć wyróżniony, tymczasem w podglądzie widzi tłum znajomych nadawcy, co dodatkowo jest niedyskrecją. Jedynym tego plusem jest informacja dla adresatów, z kim jeszcze przyjaźni się nadawca.

Życzenia noworoczne 2020 – jaka ilustracja?

W sieci dostępne są do bezpłatnego pobrania setki e-pocztówek. Jednak 90 procent tych noworocznych przedstawia sztuczne ognie na nocnym niebie. Reszta ilustracji to szampan lub napis „szczęśliwego nowego roku”, o wiele rzadziej zegar bijący północ. Już samo to ociera się o banał i sztampę.

Dlatego lepszym rozwiązaniem jest osobisty fotograficzny załącznik e-mailowy czy MMS. Będzie lepiej, gdy adresat dostanie twoją twarz z noworocznym gadżetem niż ściągnięte z sieci fajerwerki identyczne z tuzinem od innych nadawców.

Starym, jednak znów wchodzącym w modę sposobem składania życzeń są kartonowe pocztówki. Zrobisz wrażenie tą formą niezależnie od treści.

Życzenia noworoczne 2020: Noworoczne życzenia na papierze

Życzenia „papierowe” to niekoniecznie jednostronna widokówka. Ciekawsze formy to kartki składane, a jeśli chodzi o materiał – limitowane serie ręczne z papierów barwionych w masie. Z nowości poligraficznych warto wymienić druk puchnący (polega na termicznym utrwaleniu substancji termolastycznych dodawanych do farby) oraz druk uszlachetniony (termodruk, tłoczenie).

Hitem są kartki z nasionami – z eleganckiego papieru czerpanego, w który wmieszane są nasiona rozmaitych roślin. Kiedy już nacieszymy się świąteczną kartką, wystarczy wsadzić ją do ziemi i podlać. Pierwsze kiełki pokażą się po kilku dniach.

Ważne!
W sieci można kupić nie tylko gotowe wzory, ale zamówić konfigurację indywidualną wykonaną na podstawie jednego z kilkuset wzorów z możliwością modyfikacji albo dostarczyć własny projekt graficzny.

Życzenia noworoczne 2020: Jak pisać życzenia noworoczne

 • Prosto i samodzielnie. Internet pęka od oklepanych gotowców prozą i wierszykiem w stylu „suną, sanki, są bałwanki, płatki z nieba spadają i życzenia Ci składają.” To przeważnie chała.
 • Każda, choćby najprostsza własna formułka będzie lepsza. Inne ryzyko przepisanych z sieci życzeń polega na tym, że prędzej czy później adresat natknie się na nie, a wtedy mieszane uczucia gotowe.
 • Zadbaj o elementarną niepowtarzalność, napisz to od siebie. To nie musi być wykwintne. Szczerość i poprawna prostota bez ozdóbek są równie wartościowe.
 • Poza tym pisz do kogoś konkretnego, a więc użyj życz najbliższym tego, na czym im najbardziej zależy – zdania matury, dobrych studiów, awansu zawodowego, sukcesów w pasji, ale też np. . hobby itp. Czasem można również dorzucić do życzeń coś zabawnego, jak na przykład: opanowania sztuki gotowania konkretnego dania.

>>>>>>>>>>>>>>>
Dużo petard na niebie,
Dużo szczęścia dla ciebie,
A gdy …(swoje imię) śle życzenia,
Niech się spełnią twe marzenia!

>>>>>>>>>>>>>>>
Święta, Święta i po Świętach,
nikt już o nich nie pamięta,
bo Sylwester już za pasem,
bawmy się świetnie w tym czasie

>>>>>>>>>>>>>>>
Przyjemności w dotyku,
słodkości w przełyku.
Szelestu w kieszeni
i słońca promieni
oraz by rok cały
po prostu był wspaniały.
Szczęśliwego Nowego Roku!

>>>>>>>>>>>>>>>
W Nowym Roku
wielu szczęśliwych tylko chwil…
Szczęścia w domu i
wszędzie, gdzie będziesz…

>>>>>>>>>>>>>>>
Fajerwerki, śnieg, muzyka,
już szampana każdy łyka,
stary rok się w Nowy
zmienia, przeto szczęścia śle życzenia.

>>>>>>>>>>>>>>>
Życzenia mogą być zachętą do zmiany czegoś w życiu adresata. Jednak akurat przy tej okazji zrezygnujmy z pouczania w stylu „no i żebyś przestał pić”.

>>>>>>>>>>>>>>>
Jeśli już naprawdę nie dajesz rady z własnymi słowami, przynajmniej nie przesadzaj z gotowcami za bardzo wyszukanymi jak na ciebie, zwłaszcza gdy nie jesteś osobą znaną jako mistrz(yni) frazy.

Życzenia noworoczne 2020: Firmowe życzenia noworoczne

Rządzą się osobnymi regułami – przede wszystkim są bardziej oficjalne, bez zażyłości. Ale zarazem nowy rok to okazja do przypomnienia się firmy klientom, a tym samym przywiązania ich do siebie. W tym celu warto się trochę wysilić i zachować kilka reguł, które dobrze zaświadczą o nadawcy, czyli... kontrahencie.

 • Ładna, nieprzegadana oprawa w dobrym guście.
 • Spójność i poprawność gramatyczna tekstu.
 • Zwroty grzecznościowe – konieczne, lecz nienadużywane.
 • Bez życzeń zbyt osobistych.
 • Zgrabne sformatowanie życzeń elektronicznych.
 • Rezygnacja z SMS-ów.

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

gdzie znajdę najlepsze życzenia noworoczne?

Dodaj ogłoszenie