MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piękny gest służb mundurowych. Zrobili zbiórkę i pomogli ratownikom

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
„Czerwona Mila” pomaga! Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Koszalinie nie tylko dzielą się krwią. Pomagają seniorom, wspierają akcje charytatywne, a w walce z koronawirusem wsparli koszalińskich ratowników.
„Czerwona Mila” pomaga! Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Koszalinie nie tylko dzielą się krwią. Pomagają seniorom, wspierają akcje charytatywne, a w walce z koronawirusem wsparli koszalińskich ratowników. Fot. ZK Koszalin
Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Koszalinie, członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Czerwona Mila”, przygotowali prezent dla koszalińskich ratowników.

Śmiało można powiedzieć, że pomaganie mają we krwi! Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Czerwona Mila”, funkcjonariusze Zakładu Karnego w Koszalinie, pieniądze ze składek przeznaczyli na pomoc ratownikom z koszalińskiej stacji pogotowia ratunkowego. To wyraz uznania i wdzięczności za pracę ratowników medycznych w trudnym czasie walki z epidemią koronawirusa.

– Po ustaleniu, co jest potrzebne, funkcjonariusze kupili środki ochrony osobistej, niezbędne w codziennej pracy ratowników, jak maseczki ochronne i środki dezynfekujące. Zadbali też o drobny poczęstunek – mówi kpt. Mirosław Wilman, p.o. kierownika działu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Koszalinie. - Zbiórka to kolejna charytatywna inicjatywa Bartosza Poletajewa, prezesa „Czerwonej Mili” i członków klubu, którzy – oprócz regularnego oddawania krwi - od lat angażują się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

Aktualnie "Czerwona Mila" liczy 31 członków. - Dorobkiem Klubu oraz osób uczestniczących w akcjach honorowego krwiodawstwa, organizowanych na terenie koszalińskiej jednostki penitencjarnej, jest ponad 1000 litrów oddanej krwi – akcentuje kpt. Mirosław Wilman.

Jedną z najpopularniejszych inicjatyw członków „Czerwonej Mili” jest coroczna akcja krwiodawstwa służb mundurowych pn. Mundurowy Dar Serca. W tym roku planowana jest na jesień, a przyłączyć się do niej będzie mógł każdy – nie tylko osoby, które w pracy noszą mundur.

Zobacz także Prezydent Koszalina Piotr Jedliński podczas spotkania z Rafałem Trzaskowskim

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo