Pierwsi ćwierćfinaliści rozgrywek o Puchar Ligi KALK

Pod znakiem rozgrywek o Puchar Ligi stała ostatnia seria spotkań w Koszalińskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki.

W 1/8 finału spadkowicz z ekstraklasy Torg/Akcja po wyrównanej walce pokonał 59:57 Elektro-Centrum (II liga A). Świetny mecz w barwach pokonanych rozegrał Piotr Stelmaszyk (34 pkt, 4x3). W trzech innych spotkaniach pucharowych RMK-Myjnia wygrała z Ratuszem 50:32, Beskid nie dał szans Pupil Gimnazjum nr 6, gromiąc rywali 71:39, a Elecond Turowo uległ DSDigital-Świętoń 66:72. Po tych meczach znamy już pierwszą parę ćwierćfinałową, którą tworzą RMK-Myjnia i Torg/Akcja.

W ekstraklasie KALK odbyły się dwa mecze. Prowadząca w tabeli ekipa NMC przez trzy kwarty prowadziła wyrównaną walkę z outsiderem Wilbo. Dopiero ostatnia kwarta, wygrana przez faworyta 16:3 przesądziła o sukcesie NMC. Końcowy wynik 49:35. W gazie jest kołobrzeski Starlet. Po ubiegłotygodniowym sukcesie nad Cesem, tym razem pokonali Beskid 46:36, dla którego było to pierwsze niepowodzenie w tym sezonie.

8. Betomex 1 1 38-70

Po jednym meczu rozegrano w obydwu grupach II ligi. W grupie A Grubik Team po trzech kwartach prowadził już 39:6 z Toris Papier. Ostatnia kwarta była popisem kapitana Torisu, Olka Nowaka. Zdobył 20 punktów ze swoich 30 w tym spotkaniu, prowadząc drużynę do zwycięstwa 53:49. W II lidze B PSP Viva Italia pokonała Energetyka 49:42.