Pierwsza wygrana Bałtyku Koszalin w rundzie rewanżowej [ZDJĘCIA]

W meczu 22. kolejki piłkarskiej III ligi, Bałtyk Koszalin pokonał KP Starogard Gdański 1:0 (1:0). Jacek Wójcik
W meczu 22. kolejki piłkarskiej III ligi, Bałtyk Koszalin pokonał KP Starogard Gdański 1:0 (1:0). Gola na wagę 3 punktów zdobył Adrian Cybula.

Dla koszalińskiego zespołu to pierwsza ligowa wygrana w tym roku i zarazem w rundzie rewanżowej (jedna kolejka z niej odbyła się jesienią ub.r. - 2:5 z Elaną Toruń). W trzech wcześniejszych wiosennych meczach, Bałtyk doznał dwóch porażek i raz zremisował. W sumie zanotował serię sześciu meczów bez zwycięstwa (2 remisy i 4 porażki). Poprzedni ligowy mecz podopieczni Mariusza Lenartowicza wygrali 30 października ub.r. (1:0 z GKS Przodkowo).

Kluczowa akcja meczu miała miejsce w 37. minucie. Rafał Kruczkowski uruchomił prostopadłym podaniem Adriana Cybulę, a pozyskany tej zimy napastnik posłał piłkę do siatki między nogami bramkarza gości. Warto dodać, że jest to trzecie trafienie 20-latka, który zdobył na wiosnę 3 z 4 goli dla Bałtyku.

Od 76. minuty Bałtyk grał w osłabieniu, po bezpośredniej czerwonej kartce dla Kacpra Szaflarskiego (faul na połowie rywali). Siły wyrównały się w 83. minucie, gdy boisko po drugiej żółtej kartce opuścił Michał Wohlert.

Bałtyk Koszalin - KP Starogard Gdański 1:0 (1:0)
1:0 Cybula (37.).