Pierwsza wygrana. Korona - Energa AZS 22:24 [ZDJĘCIA]

Michał Kolera/Echo Dnia
Dopiero w 3. kolejce Superligi kobiet po pierwszą wygraną w sezonie 2017/18 sięgnęły szczypiornistki Energi AZS Koszalin.

Akademiczki nie bez problemów pokonały beniaminka z Kielc w jego hali. Po nieudanej końcówce pierwszej połowy, przegrywały 12:10. Na początku drugiej zagrały koncertowo, by w 43. min wyjść na prowadzenie 17:12.

Niestety, gra Akademiczek falowała. Po dobrym fragmencie ponownie nastąpił słabszy. Kielczanki nie tylko odrobiły straty, ale wyszły na prowadzenie 21:19. Przy wyniku 22:20 dla rywalek, koszalinianki rzuciły 3 gole z rzędu.

Do końca było jednak nerwowo, bowiem czerwoną kartką ukarana została Romana Roszak i Energa AZS zmuszona była grać w podwójnym osłabieniu. W dodatku rywalki miały rzut karny. Na szczęście Honorata Syncerz przegrała pojedynek z Beatą Kowalczyk!

Na minutę przed końcem Akademiczki grały już w kompletnym składzie, a wygraną przypieczętowała Paula Mazurek na 35 s przed syreną.

Korona Handball Kielce - Energa AZS Koszalin 22:24 (12:10)