Pierwsze gole w 2010 roku padły w Sianowie

Noworoczne mecze piłkarskie to tradycja nie tylko w Krakowie (popularne Pasy rozgrywają je od blisko 90 lat). Taki mecz odbywał się w tym roku również w Sianowie.

Na sianowskim Orliku mecz rozpoczął się 25 minut przed północą 31 grudnia, a zakończył już w Nowym Roku. Na boisku rywalizowały dwie szóstki. Skład Żółto-Zielonych tworzyli: Grzegorz Grygiel, Krzysztof Gort, Waldemar Grześczak, Krzysztof Mróz, Jacek Surówka i Stanisław Synówka. W drużynie Fioletowych zagrali Marek Brzozowski, Kamil Gutkin, Piotr Koza, Rafał Mularczyk, Jarosław Łucki i Kacper Łucki.

Żółto-zieloni pokonali Fioletowych 16:8 (8:3). Ostatnią bramkę 2009 roku, tuż przed północą strzelił najskuteczniejszy zawodnik meczu Waldemar Grześczak, a pierwszą w 2010, najstarszy uczestnik imprezy Stanisław Synówka. Mecz trwał 2x20 minut z przerwą na złożenie życzeń noworocznych, a spotkanie sędziował burmistrz Sianowa Ryszard Wątroba.