Pierwsze gry kontrolne trzecioligowców z regionu [ZDJĘCIA]

Bałtyk Koszalin zagrał kontrolnie z Kluczevią Stargard.
Bałtyk Koszalin zagrał kontrolnie z Kluczevią Stargard. Jacek Wójcik
Pierwsze sparingi w okresie przygotowawczym rozegrali piłkarze trzecioligowego Bałtyku Koszalin. Z kolei Kotwica Kołobrzeg ma za sobą grę wewnętrzną.

W sobotę piłkarze Bałtyku spotkali się w Szczecinie z rezerwami Pogoni (III liga), przegrywając 0:3 (0:1). W zespole trenera Mariusza Lenartowicza zabrakło kilku podstawowych zawodników (m.in. Mariusza Bedlińskiego i Arkadiusza Jasitczaka), w dodatku już na początku meczu kontuzji doznał stoper Michał Czenko.

Lepiej było w niedzielę. Na koszalińskim euroboisku Bałtyk podjął beniaminka III ligi, Kluczevię Stargard. Spotkanie obfitowało w gole. Skończyło się wygraną gospodarzy aż 7:3 (1:2).

W pierwszej połowie gospodarze zagrali w mocno odmłodzonym składzie. Prowadzenie uzyskał Jakub Kulon, który jesienią grał na wypożyczeniu do Zefira Wyszewo (IV liga). Goście wyrównali za sprawą Artura Kościukiewicza, a prowadzenie objęli po samobójczym trafieniu Pawła Gałana.

Na drugą połowę Bałtyk wyszedł w mocniejszym składzie i od początku narzucił swoje warunki gry. Już w pierwszej akcji wyrównał testowany Adrian Cybula (ostatnio Stal Kraśnik, wcześniej m.in. Gwardia Koszalin i Kotwica Kołobrzeg). 20-letni napastnik miał udział także przy dwóch kolejnych golach. Jego strzał w poprzeczkę dobił Jakub Forczmański, a asystę wykorzystał Jan Król. Później trafiali Kacper Szaflarski, Krystian Kąkol, a zakończył Cybula. Przy stanie 6:2 karnego dla Kluczevii wykorzystał Michał Magnuski.

Wewnętrznym sparingiem zakończyła pierwszy tydzień przygotowań trzecioligowa Kotwica Kołobrzeg. Biało-niebiescy pokonali Złoto-niebieskich 3:1. Grano trzy razy po 30 minut. Dla zwycięskiej drużyny 2 gole strzelił Kacper Aleksiuk, a jednego Dominik Chromiński. Dla pokonanych trafił Dawid Cempa. W sparingu zabrakło kontuzjowanych Dominika Sadzawickiego i Mateusza Maciejowskiego. W najbliższą sobotę (22 bm.) Kotwicę czeka gra kontrolna na kołobrzeskim euroboisku z czwartoligowym Hutnikiem Szczecin.