Pierwsze wyjazdowe: Rosa Radom - Kotwica Kołobrzeg 81:83

(JAK)
Pierwsze wyjazdowe: Rosa Radom – Kotwica Kołobrzeg 81:83
Pierwsze wyjazdowe: Rosa Radom – Kotwica Kołobrzeg 81:83 archiwum
Trzecie kolejne zwycięstwo, zarazem pierwsze od ponad roku (!) na wyjeździe odniosła wczoraj Kotwica.

Pierwsza kwarta należała do gospodarzy, którzy prowadzili 14:5 i 29:17. Sygnał do pogoni dał w drugiej kwarcie Djurić, który trafił na początku za 3 i 2 pkt. Trójką, po której Kotwica traciła już tylko 4 pkt (40:44), Djurić zamknął także tę część spotkania. Od początku drugiej po- łowy do samego końca trwała walka kosz za kosz.
Rosa schodziła na ostatnią regulaminową przerwę przy minimalnym prowadzeniu (67:66). W 34. min Rosa odskoczyła na 4 pkt za sprawą najskuteczniejszego w jej szeregach Bogavaca. Wynik na 72:74 skorygował Zyskowski. Kolejne 3 minuty nie przyniosły punktów z obydwu stron. Pierwsi prze- łamali się kołobrzeżanie. Po stratach rywali, punktowali Jefferson i Mosley (wsad).

Prowadzenie Kotwicy 77:74 nie oznaczało jednak końca emocji, bo Bogavac akcją 2+1 doprowadził do remisu. W ostatniej minucie dwa razy na linii rzutów wolnych stawał Brown i nie pomylił się ani razu. Rosa odpowiadała trafieniami Wise’a i Jarmakowicza. Wynik ustalił Jefferson. W odpowiedzi rzut zza łuku Wise’a i poprawka Bogavaca nie przyniosły punktów. W niedzielę o 15.00 Kotwica pożegna sezon w Tarnobrzegu, meczem z Jeziorem.