Pierwszy sparing Gwardii Koszalin. Lekcja od Pogoni Szczecin

Junpei Shinmura (z prawej) i jego koledzy z Gwardii Koszalin mają za sobą pierwszy mecz sparingowy podczas zimowych przygotowań. Dawid Jaśkiewicz
Solidną lekcję futbolu otrzymali od czołowego zespołu polskiej ekstraklasy piłkarze Gwardii Koszalin. Trzecioligowcy ulegli Pogoni Szczecin 1:5.

Dla gwardzistów był to pierwszy mecz kontrolny podczas zimowych przygotowań. Obok awizowanych wcześniej młodych graczy z regionu słupskiego, w koszalińskim zespole ponownie zobaczyliśmy również Michała Jaczewskiego i Karola Sochaja, którzy byli sprawdzani przez sztab szkoleniowy Gwardii już w grudniu ubiegłego roku. Wystąpił także wypożyczony jesienią do Bałtyku Koszalin, Marek Zdanowicz.

Już po niespełna dwudziestu minutach gry szczecinianie objęli dwubramkowe prowadzenie. Najpierw młodego Adriana Włodykę pokonał były zawodnik klubu ze stadionu przy ulicy Fałata 34, Takuya Murayama. Kilka chwil później mocnym strzałem piłkę do siatki posłał Marcin Robak. Jeszcze przed przerwą gwardziści zdobyli kontaktowego gola. Choć Dawid Kudła zdołał obronić strzał z rzutu karnego Daniela Wojciechowskiego, to przy natychmiastowej dobitce Japończyka Ryukiego Kozawy nie miał żadnych szans.

W drugiej połowie obrońcom Gwardii wiele problemów sprawiał Łukasz Zwoliński. Utalentowany napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Rezultat spotkania ustalił testowany w szczecińskim zespole reprezentant Łotwy, Vladimirs Kamess.

Kolejny mecz sparingowy gwardziści rozegrają w przyszłą środę (21 bm.). Na koszalińskim euroboisku zmierzą się z drużyną juniorów starszych Bałtyku Koszalin.