Pięściarki z Karlina z dwoma medalami Mistrzostw Polski

Elżbieta Wójcik zdobyła swoje trzecie złoto MP seniorek
Elżbieta Wójcik zdobyła swoje trzecie złoto MP seniorek Jacek Wójcik
W hali MKS Start w Grudziądzu odbyły się 17. Mistrzostwa Polski Kobiet. Z dwoma medalami - złotym i srebrnym - wróciły z nich podopieczne trenera Tomasza Różańskiego z KSW Róża Karlino.

Do tegorocznych MP zgłoszono 55 zawodniczek. Obsada nie była zatem zbyt liczna. Obie broniące tytułów sprzed roku karlinianki - Paulina Jakubczyk (kategoria do 60 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg) - miały zapewnione co najmniej brązowe medale jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji. W pojedynkach półfinałowych Jakubczyk jednogłośnym werdyktem sędziów (5:0) pokonała Martę Jagiełło (Gwardia Szczytno), a Wójcik wygrała z Martyną Szyluk (Cristal Pruszynka Białystok), która została poddana przez narożnik w drugiej rundzie.

W walce o złoto Jakubczyk, była młodzieżowa mistrzyni świata i Europy, boksowała z Kingą Szlachcic (Boksing Zielona Góra). Niespełna 22-letniej zielonogórzance udał się rewanż za finałową porażkę z 2016 r. i zwyciężyła 4:1. Warto dodać, że mistrzyni kraju do 60 kg została uznana najlepszą zawodniczką tegorocznych finałów.

Po swoje trzecie z rzędu złoto MP seniorek (w trzecim starcie) sięgnęła Wójcik. W finale wygrała 4:1 z Karoliną Koszewską-Łukasik (Legia FC Warszawa).

W Grudziądzu po tytuły sięgnęły także dwie wychowanki Fight Clubu Koszalin, walczące od kilku lat w barwach Skorpiona Szczecin. Do 69 kg triumfowała Hanna Solecka (Skorpion Szczecin), wygrywając finał walkowerem z Larysą Sabiniarz (UKS Boxing Team Chojnice), a do 81 kg Sylwia Kusiak, która niejednogłośnym werdyktem 3:2 pokonała klubową koleżankę, Patrycję Kiwak. Warto dodać, że był to już szósty tytuł Kusiak. Solecka ma na koncie trzy złote medale.