Pijany kierowca chciał zjechać ze schodów na Siedlcach w...

  Pijany kierowca chciał zjechać ze schodów na Siedlcach w Gdańsku. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa [wideo,zdjęcia]

  Szymon Zięba

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Pijany kierowca chciał zjechać ze schodów na Siedlcach w Gdańsku. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa [wideo,zdjęcia]
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©internauta Kuba

  Zarzut usiłowania zabójstwa oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości prokurator przedstawił mężczyźnie, który 7 listopada 2018 roku wjechał na schody w Gdańsku. Poinformowała o tym prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.


  Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz w Gdańsku.

  Prokurator Wawryniuk relacjonuje, że do zdarzenia doszło około godziny 19:50. - Kierujący samochodem wjechał na chodnik prowadzący w kierunku schodów biegnących od ulicy Zakopiańskiej do Sowińskiego. Manewr ten wykonał pomimo, że na chodniku znajdowały się dwie osoby.
  Następnie wjechał na schody nie zważając, że przy nich znajdowała się kobieta. Kobieta ta sygnalizowała kierowcy , że na jego torze jazdy znajdują się inni piesi. Po wjechaniu na schody pojazd zawisł . Przed maską znalazł się 3 letni chłopiec. Na kolejnych stopniach znajdowały trzy inne osoby. Pomimo to kierowca próbował kontynuować jazdę. Dodawał gazu oraz wykonywał inne niebezpieczne manewry. Następnie wysiadł i próbował zepchnąć pojazd po schodach - mówi prok. Wawryniuk.

  Zobacz galerię

  Wyjaśnia, że mężczyzna został zatrzymany przez znajdujące się na miejscu osoby. - Powiadomiono policję - wskazuje prok. Wawryniuk.

  Czytaj o sprawie: Pijany kierowca chciał zjechać ze schodów. Niemal rozjechał ludzi

  Prokuratura informuje, że przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna ten znajdował się pod wpływem alkoholu – 1,82 promila w wydychanym powietrzu.

  - W oparciu o zebrany w tej sprawie materiał dowodowy, w tym wstępne opinie biegłych z zakresu medycyny sądowej i z zakresu ruchu drogowego, mężczyźnie zarzucono popełnienie przestępstwa usiłowania, w zamiarze ewentualnym, zabójstwa osób, które znajdowały się na jego torze jazdy, to jest popełnienie przestępstwa z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 3 k.k. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności - mówi prok. Wawryniuk.

  I dodaje: - Nadto mężczyźnie zarzucono popełnienie przestępstwa z art. 178 a § 1 k.k., to jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do lat 2.

  Czynności z udziałem podejrzanego zostały przeprowadzone 9 listopada 2018 roku. - Przyznał się do prowadzenia pojazdy w stanie nietrzeźwości. Nie przyznał się do usiłowania zabójstwa. Odmówił złożenia wyjaśnień - słyszymy od rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

  Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na 3 miesiące.

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  4700moors

  gość

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.gk24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo