Pikulik srebrna w drużynie

Daria Pikulik jest jedną z bardziej utytułowanych sportsmenek w naszym regionie. Krzysztof Marczyk
Daria Pikulik, zawodniczka Klubu Kolarskiego BCM Nowatex Ziemia Darłowska wraz z koleżankami z reprezentacji, Justyną Kaczkowską, Katarzyną Pawłowską i Nikol Plosaj znakomicie spisały się podczas wyścigu drużynowego na 4 km na dochodzenie.

Te w pierwszym dniu mistrzostw Europy w kolarstwie torowym we francuskim Saint-Quentin-en-Yvelines wywalczyły srebrny medal z czasem 4.27. W decydującym pojedynku uległy Włoszkom (4:22.314).

Na drodze do finału polskie kolarki z darłowianką w składzie pokonały ekipę Wielkiej Brytanii, ustanawiając przy okazji rekord kraju (4.26,119). Warto przy tym zaznaczyć, że w ekipie brytyjskiej startowały m.in. Katie Archibald i Elinor Barker, mistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro. W wyścigu o 3. miejsce Wielka Brytania (4:26.744) wyprzedziła Francję (4:33.427).