Piłka nożna - III liga: Bałtyk Koszalin - Bałtyk Gdynia 2:0 (2:0) [wideo, zdjęcia]

W rozegranym dziś meczu 20. kolejki III Ligi Bałtyckiej na koszalińskim euroboisku miejscowy Bałtyk pokonał 2:0 imiennika z Gdynia.
Bałtyk Koszalin - Bałtyk Gdynia 2:0

Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. W 17. minucie po dośrodkowaniu Daniela Wólkiewicza i zbyt krótkim wybiciu piłki przez bramkarza gości, celny strzał głową oddał Paweł Florkiewicz.

Wygraną koszalińskiej drużyny przypieczętował Adrian Rząsa. Gol skrzydłowego Bałtyku był rzadkiej urody. Po podaniu Wólkiewicza ze środka pola, Rząsa w pełnym biegu oddał celny strzał na bramkę gości.

W drugiej połowie bliski trzeciej bramki był Mateusz Bany. Po dośrodkowaniu z rożnego Wólkiewicza obrońca Bałtyku główkował z bliska w poprzeczkę.

- Mamy spokojniejsze święta, ale nasz cel cały czas jest daleko. Mieliśmy przed tym meczem swoje problemy, dużo ubytków kadrowych. Nie ma jednak co narzekać. Jest 2:0, zapisujemy 3 punkty i myślimy już o kolejnych meczach - powiedział po piątkowym meczu trener Bałtyku Koszalin, Wojciech Polakowski.

Bałtyk Koszalin - Bałtyk Gdynia 2:0 (2:0)
1:0 Florkiewicz (17.), 2:0 Rząsa (37.).
Bałtyk K.: Dulewicz - Rak, Bany, Krauze, Miklasiński, Rokicki, Florkiewicz, Rząsa (73. Kazimierowicz), Wólkiewicz (80. Romańczyk), Uelder Barbosa (63. Sawicki), Chyła (88. Czenko).