Piłka nożna: Piast Chociwel - Drawa Drawsko 0:3 w.o.

(wok)
Wojciech Kukliński
Wydział Dyscypliny Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej rozpatrzył okoliczności przerwania spotkania Piasta Chociwel z Drawą Drawsko.

Na posiedzenie zaproszono przedstawicieli obu klubów i arbitrów sędziujących zawody. Analizowano także dokumenty nadesłane przez policję.

Po zapoznaniu się z okolicznościami spotkania Wydział Gier uznał, że gospodarz Piast Chociwel nie zapewnił warunków bezpieczeństwa wpuszczając na obiekt grupę przyjezdnych kibiców, między innymi z Drawy Drawsko i Wielima Szczecinek.

Wynik spotkania zweryfikowano jako walkower 0:3. Do 55 minuty, kiedy to na boiska wtargnęła grupa pseudokibiców było 0:1. Orzeczono także dodatkowe kary. Piast Chociwel do końca sezonu grać będzie bez udziału kibiców. Drawa Drawsko ukarano podobnie, ale na dwa najbliższe mecze.

Decyzje w sprawie ukarania Wielima Szczecinek przekazano do rozpatrzenia Wydziałowi Dyscypliny z Koszalina. Okręg koszaliński organizuje bowiem rozgrywki piątej ligi w której występuje Wielim.