Piłka nożna > Remes Puchar Polski. Kotwica Kołobrzeg wyeliminowała Pogoń Świebodzin

Piłkarze kołobrzeskiej Kotwicy pokonali pierwszą przeszkodę w rozgrywkach Remes Pucharu Polski. W rundzie przedwstępnej wygrali 2:1 (1:0) na boisku Pogoni Świebodzin. W kolejnej rundzie zmierzą się z Pogonią Szczecin.

Kotwica objęła prowadzenie już w 5 minucie spotkania. Nieprawidłowo zatrzymany w polu karnym został Gracjan Szymański. Obrońca gospodarzy obejrzał za to czerwoną kartkę, a pewnym wykonawcą jedenastki był Adam Frączczak.

Na początku drugiej połowy, grający w "10" gospodarze doprowadzili do remisu i mieli okazje na zdobycie kolejnych bramek. Kotwica otrząsnęła się po kwadransie i w końcówce meczu przeważała. Zwycięska bramka padła już w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu Piotra Dubieli obrońca Pogoni pechowo pokonał własnego bramkarza.

- Na tym boisku łatwiej było się bronić niż atakować. Powinniśmy ten mecz rozstrzygnąć już przed przerwą - powiedział po meczu trener Kotwicy Maciej Kiszkiel.

Pogoń Świebodzin - Kotwica Kołobrzeg 1:2 (0:1)
0:1 Frączczak (5. karny), 1:1 Obuchanicz (50.), 1:2 Pawłowski (90+5., samob.). Żółte kartki dla Kotwicy: Szymański, Duńczak, Świątkowski.
Kotwica: Struś - Miklasiński, Żdanow, Kalinowski (77. Miłoszewicz), Świątkowski, Frączczak, Teśman, Dubiela, Duńczak (46. Procner), Szymański, Kosakowski.

W kolejnej rundzie kołobrzeżanie zmierzą się z Pogonią Szczecin, która pokonała Olimpię Elbląg 2:1 (po dogrywce).