Piłka nożna > Strzelcy V ligi

Maciej Remplewicz powiększył przewagę nad wiceliderem klasyfikacji.
Maciej Remplewicz powiększył przewagę nad wiceliderem klasyfikacji. Fot. Jacek Wójcik
Snajper Rasela Dygowo, Maciej Remplewicz, zdobył kolejne dwa gole i odskoczył w klasyfikacji strzelców głównemu konkurentowi Jackowi Chołysowi z Piasta Drzonowo.

Maciej Remplewicz zmiał szansę na hattrick w Złocieńcu, ale nie wykorzystał rzutu karnego i jego zespół przegrał 2:3. Snajper z Dygowa był jedynym zawodnikiem ze ścisłej czołówki, który w miniony weekend poprawił swój dorobek. W sumie w 25. kolejce V ligi padło 26 bramek.

Warto zwrócić uwagę nie tylko na strzelców, ale i wyczyn bramkarza Wiekowianki Wiekowo. Łukasz Szmajdziak w ósmym meczu z rzędu nie dał się pokonać rywalom, którymi tym razem byli zawodnicy Darłovii Darłowo. Golkiper z Wiekowa jest niepokonany w V lidze od 751 minut. Do tegorocznego rekordu słynnego Holendra Edwina van der Sara z Manchesteru United (1311 minut) brakuje Szmajdziakowi jeszcze sporo, ale i tak jego wyczyn musi wzbudzać szacunek.