Piłka nożna. Usain Bolt ponownie zadziwia świat. Wielkie show w „The Theatre of Dreams”. Celebryci, aktorzy, youtuberzy, legendy sportu

Paweł Wiśniewski
Gigant światowego sprintu, Jamajczyk Usain Bolt od sześciu lat nie ściga się już na lekkoatletycznej bieżni. W piłkę nożną gra jednak regularnie - w meczach Soccer Aid strzelił już dwa gole @socceraid
Usain Bolt znów… gra w piłkę, ba i strzela bramki! Już po raz dwunasty, tym razem na słynnym stadionie „Old Trafford” w Manchesterze, odbyła się impreza charytatywna - Soccer Aid, której głównym celem jest zebranie funduszy na UNICEF czyli Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci. W meczu Anglia kontra drużyna Soccer Aid World XI FC - tradycyjnie już - wystąpili celebryci, aktorzy, youtuberzy, legendy sportu i byli piłkarze zawodowi. Na „The Theatre of Dreams” lepsza okazała się ekipa prowadzona przez argentyńskiego trenera Mauricio Pochettino i aktora Martina Compstona, która wygrała 4:2. A pierwszą bramkę dla zwycięzców - Soccer Aid World XI FC, strzelił sam rekordzista świata w biegu na 100 i 200 metrów, Jamajczyk Usain Bolt! W końcu kapitan zespołu...

Soccer Aid to cykliczna, brytyjska impreza charytatywna, która już zebrała ponad 38 milionów funtów - ze sprzedaży biletów i darowizn - na UNICEF Zjednoczonego Królestwa. Pomysłodawcami przedsięwzięcia, które ruszyło w 2006 roku byli - znany piosenkarz, wokalista Take That, „brytyjski książę muzyki pop” Robbie Williams (ten od m.in. „Angels”, „Feel” czy „Supreme”) oraz prezenter telewizyjny Jonathan Wilkes.

">
Wszyscy pamiętamy, jak przed rokiem, najszybszy człowiek w historii - Usain Bolt przekazał opaskę kapitana ukraińskiej legendzie futbolu - Andrijowi Szewczence...

">
W tym roku, ekipą Anglii prowadzili - brytyjski raper Stormzy („Shut Up”) oraz trenerzy Harry Redknapp i Emma Hayes. A na boisku pojawili się m.in. 4-krotny mistrz olimpijski, 6-krotny mistrz świata i Europy w biegach na dystansie 5000 i 10 000 metrów - Mo Farah oraz znakomici przed laty piłkarze - Gary Neville, Gary Cahill, Paul Scholes i Jermain Defoe. Kapitanem drużyny była - po raz pierwszy w historii Soccer Aid - kobieta, Jill Scott.

Po drugiej stronie murawy, Soccer Aid World XI FC tworzyli m.in. wspomniany Usain Bolt oraz piłkarze - Roberto Carlos, Patrice Evra, Nani, Francesco Totti, Hernan Crespo, Gabriel Batistuta i Robbie Keane.

Na stadionie „Old Trafford” w Manchesterze, prowadzenie objął team Soccer Aid World XI FC, po celnym trafieniu Bolta w 24 minucie. Po przerwie, inicjatywę przejęli rywale - najpierw wyrównał aktor Asa Butterfield (50. minuta), a prowadzenie dał 66-krotny reprezentant Anglii, Paul Scholes (53. minuta), doznając… kontuzji.
Kolejne gole to już jednak tylko zasługa Soccer Aid World XI FC – dwa celne trafienia zaliczył Robbie Keane (65. i 70. minuta), a wynik meczu ustalił prezenter telewizyjny - Kemal Cetinay, który tym samym został najskuteczniejszym strzelcem w historii Soccer Aid (5 goli).
Po raz pierwszy w historii, całą obsadę sędziowską stanowiły panie - Abigail Byrne jako główna oraz Georgia Ball, Nicoleta Bria i Jane Simms.