Piłka ręczna: AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Energa AZS Koszalin 28:21

archiwum
Koszalińskie Akademiczki nie wykorzystały szansy na awans do górnej szóstki.

W 7. kolejce przegrały w Gdańsku 21:28 po fatalnej II połowie (6:14). Po tym spotkaniu podopieczne Anity Unijat pozostały na 7. miejscu, co gorsza Łączpol, który jest jednym z głównych rywali do szóstki, odskoczył na 3 punkty.

Koszalinianki kontrolowały mecz przez większą część I połowy. Ich przewaga sięgała 5 goli. Na przerwę schodziły jednak przy minimalnym prowadzeniu 15:14.

Od początku drugiej części meczu lepiej spisywały się zawodniczki Łączpolu, które już po 2. min objęły prowadzenie. Losy meczu rozstrzygnęły się między 44. i 57. min. W tym fragmencie Łączpol zdobył 7 goli, nie tracąc żadnego i z wyniku 21:19 zrobiło się 28:19.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Energa AZS Koszalin 28:21 (14:15)

AZS Łączpol: Kajumowa - Górna 7, Cirjan 5, Kalska 4, Masna 3, Siódmiak 3, Pasternak 2, Stachowska 2, Świerczek 2, Ciura, Lalewicz, Mazurek, Tomczyk.

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Nieściaruk 8, Roszak 3, Stasiak 3, Michałów 3, Tracz 2, Sądej 1, Izak, Budnicka, Błaszczyk, Domaros.

Energa AZS Koszalin - Kram Start Elbląg 29:27