Piłka ręczna: AZS Politechnika Koszalińska - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 17:26 (8:12) [zdjęcia]

Powtórki z grudniowego meczu Pucharu Polski nie było. W niedzielny wieczór mistrz Polski, KGHM Metraco Zagłębie Lubin, odniósł pewne zwycięstwo w koszalińskiej hali Gwardii.
AZS Politechnika Koszalińska - Zagłębie Metraco Lubin 17:26

Porażka AZS Politechniki Koszalińskiej z Zagłębiem Lubin

Akademiczki prowadziły wyrównaną walkę z liderem ekstraklasy tylko do 25 minuty. Przy prowadzeniu rywalek 9:8 nasz zespół grał w przewadze dwóch zawodniczek. Niestety, nie udało się doprowadzić ani do remisu, ani do przełamania rywalek.

Akademiczki zupełnie pogubiły się w ataku, pozwalając rywalkom na kontry. Dwa razy pobiegła do nich Kaja Załęczna i w 27 min było 8:11. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną przyjezdnych 12:8.

W drugiej części meczu Zagłębie powiększało przewagę. W 50 min osiągnęła ona najwyższe rozmiary 10 bramek (25:15).

AZS Politechnika Koszalińska - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 17:26 (8:12)
Politechnika: Morawiec, Kwiecień - Kobyłecka 3, Olek 1, Bilenia 1, Dworaczyk 4, Muchocka 1, Całużyńska 4, Błaszczyk 2, Koprowska 1, Nowicka.
Zagłębie: Czarna, Maliczkiewicz, Tsvirko - Załęczna 6, Piekarz, Pałgan 4, Semeniuk-Olchawa 4, Obrusiewicz 4, Migała 4, Jelić 1, Bader 2, Orzeszka 1.