Piłka ręczna > Energa AZS zwycięża w Tczewie

JAK
Energa AZS Koszalin pokonała w meczu 4. kolejki Superligi PGNiG Kobiet zespół beniaminka Aussie Sylex Sambora Tczew 22:21 (9:12). sxc.hu

Było to pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo Akademiczek po dwóch porażkach (w Gdyni i Lublinie). W sumie zespół prowadzony przez Reidara Moistada wygrał drugie spotkanie i zajmuje 7. miejsce w tabeli.

Znakomite zawody rozegrała Karolina Kalska. Skrzydłowa Akademiczek zdobyła w drugiej połowie 7 z 13 bramek zespołu. Między 43. i 47. minutą trafiła aż 6 razy z rzędu, wyprowadzając zespół z wyniku 12:14 na 18:16!

Aussie Sylex Sambor Tczew - Energa AZS Koszalin 21:22 (12:9)

Sambor: Wiercioch, Kordunowska-Lupa - Pasternak 5, Belter 2, Strzałkowska 3, Nowicka, Łukasik 2, Olszowa 4, Bilenia 2, Skonieczna 1, Tomczyk 2, Krajewska.

AZS: Prudzienica - Kalska 8, Kobyłecka 2, Muchocka 1, Chmiel 1, Załoga 5, Błaszczyk 3, Garović 1, Balle, Manoila 1, Matuszczyk.