Piłka ręczna: Gwardia Koszalin pokonana przez Sokół Kościerzyna [wideo]

kmb
Gwardia Koszalin przegrała z Sokołem Kościerzyną
Gwardia Koszalin przegrała z Sokołem Kościerzyną Mariusz Rodziewicz
W 9. kolejce rozgrywek znów nie powiodło się koszalińskim szczypiornistom. Ci wyraźnie przegrali przed własną publicznością z Sokołem Kościerzyna.

Mecz zaczął się od strat po obu stronach i niecelnych prób rzutowych. Z upływającymi minutami zaczęła rysować się jednak przewaga gości, którzy razili gospodarzy zabójczymi rzutami z drugiej linii (1:4 w 9. minucie). Mecz był ostry, arbiter często musiał gwizdać rzuty karne. Sokół jednak, w przeciwieństwie do Gwardii, egzekwował je bezbłędnie. Dość powiedzieć, że na łącznie cztery próby, koszalinianie nie wykorzystali aż trzech.

Za tą bezwzględną skutecznością podopieczni trenera Piotra Stasiuka nie byli w stanie nadążyć. Ci nie tylko nie mieli pomysłu, jak zatrzymać te pociski, ale też nie potrafili sforsować defensywy rywali. A jeśli już pojawiały się szanse, to były marnowane. Nic dziwnego, że w 19. minucie było już 10:3 dla Sokoła. Nie szło też tego dnia bramkarzom, bo ci nie byli - jak to zazwyczaj miało miejsce - prawdziwą zaporą i pewnym punktem drużyny. Gwardziści mieli też pecha, bo jeśli już oddawali groźne rzuty, to piłka zatrzymywała się na poprzeczce (w przekroju całego spotkanie - trzykrotnie).

Po przerwie obraz gry nie uległ większym zmianom. Gospodarze gubili się przy prostych zdawałoby się sytuacjach, a Sokół spokojnie kontrolował przebieg rywalizacji. Brakowało w Gwardii wiary i dynamiki, czyli elementów, z których przecież koszaliński zespół słynie i dzięki którym już przecież wygrywał. Nie tym razem.

Gwardia Koszalin - Sokół Kościerzyna 15:29 (5:14)
Gwardia: Gryzio, Rycharski - Szymko, Steege, Mróz, Tołłoczko 5, Czerwiński 3, Hertig 1, Tałaj, Laskowski 1, Goerig 1, Kiciński 1, Jakutowicz 2, M. Kamiński, Dzierżawski 1, Prudzienica.
Sokół: Kaczmarek, Sokołowski - Molis, M. Reichel 5, Piechowski, Męczykowski 2, Jasowicz 2, Babieracki 2, M. Reichel 4, Czaja 5, Konkel 2, Bednarek 2, Derdzikowski 2, Bronk 3.