Piłka ręczna: Kospel Gwardia Koszalin z kolejnym zwycięstwem

Piłka ręczni Kospel Gwardii Koszalin zanotowali dziewiąte zwycięstwo z rzędu.
Piłka ręczni Kospel Gwardii Koszalin zanotowali dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Jacek Wójcik
Dziewiąte zwycięstwo z rzędu w I lidze odniosła Kospel Gwardia Koszalin.

Wyjazdowe spotkanie z otwierającym tabelę przed 16. kolejką Jeziorakiem, toczyło się pod dyktando koszalińskiego zespołu, na co może nie wskazuje końcowy wynik. Z powodów zdrowotnych w zespole Gwardii zabrakło najlepszego strzelca, Maksyma Kruczkowa. Po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana (zerwane więzadła krzyżowe) wrócił do gry obrotowy Paweł Dzierżawski.

Mecz rozpoczął się od trafienia obrotowego Jezioraka, Pawła Malinskiego, na jedyne prowadzenie gospodarzy w tym meczu. Odpowiedzią Gwardii były skuteczne rzuty Dominika Stalki i Dawida Szcześniaka (2). W 6. min Gwardia odskoczyła na 3 gole (6:3), a dwa pierwsze trafienia zanotował Kola Maliarewicz. Przestój w ataku sprawił, że rywale w 11. min odrobili straty (6:6). Gwardia odzyskała jednak skuteczność i szybko oderwała się na 4 trafienia (16. - 11:7).

Rywale, wśród których wyróżniał się skuteczny rozgrywający Karol Cichocki (6 z 11 goli zdobył przed przerwą), nie poddawali się. W 23. min zbliżyli się na jedną bramkę (11:12), a w tym fragmencie karnego dla Gwardii nie wykorzystał Szcześniak. W końcówce pierwszej połowy utrzymywała się różnica 1-2 goli na korzyść koszalinian.

Drugie 30 minut rozpoczęło się od bramki Pawła Dzierżawskiego. Gwardia nie cieszyła się jednak długo z przewagi 3 goli. W 40. min na tablicy pojawił się remis (22:22). Kluczowy był fragment między 41. i 47. min. Koszaliński zespół zaliczył najpierw serię 4:0, a po bramce dla Jezioraka, poprawił jeszcze dwoma golami (28:23). Do końca meczu gospodarze nie potrafili już zbliżyć się na mniej niż 3 bramki.

W następnej kolejce Gwardia podejmie prowadzący w tabeli zespół z Kościerzyny. Wynik tego meczu przesądzi prawdopodobnie o tym, która z drużyn zagra w barażach o Ligę Centralną.

Szynaka Meble Jeziorak Iława - Kospel Gwardia Koszalin 29:32 (15:17)
Jeziorak: Dobrzański, Prorok - Kondracki 1, Malinski 6, J. Dembowski 2, Jaworski 4, Kamiński, Krieger 1, Załuski, Karol Cichocki 11, Kacper Cichocki 2, P. Debmowski 1, Svanberg 1, Minder.
Gwardia: Zwierz, Matusiak, Rycharski - Szcześniak 4, Korczak 1, Stalka 5, Radosz 3, Laska 4, Maliarewicz 6, Kowalkowski 2, Dzierżawski 1, Derdzikowski, Biskup 6, Dzido