Piłka ręczna: Koszalin górą w akademickich derbach

Debiutantka, Adrianna  Nowicka, zdobywa swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie.
Debiutantka, Adrianna Nowicka, zdobywa swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie. Jacek Wójcik
Piłkarki ręczna KU AZS Politechniki Koszalińskiej pokonały w 12. kolejce Superligi PGNiG AZS AWF Gardinia Wrocław 29:21.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia przyjezdnych 3:0. Koszalinianki doprowadziły w 12 minucie do remisu 5:5. Wyrównaną grę oglądano do 20 minuty. Od stanu 9:9 do końca pierwszej połowy bramki zdobywały tylko koszalinianki i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 14:9.

W drugiej połowie zespół trenera Waldemara Szafulskiego dyktował warunki, prowadząc różnicą 8-9 bramek. Skończyło się 29:21.

KU AZS Politechnika Koszalińska - AZS AWF Gardinia Wrocław 29:21 (14:9)

AZS Politechnika: Sziwierska, Morawiec - Kobyłecka 4, Olek 1, Bilenia 5, Dworaczyk 4, Muchocka 3, Łach, Całużyńska 1, Chmiel 2, Szafulska, Błaszczyk 3, Lisewska 5, Koprowska, Nowicka 1, Matuszczyk.

AZS AWF: Olejnik, Słota, Boczkowska - Wojt 1, Perek 4, Żakowska 3(3k), Grądowa 2(2k), Wiertelak, Łukasik, Rupp 2, Król 1, Antoszewska 1, Wynnyk 2, Tracz 5.