Piłkarskie derby Koszalina w lidze młodzików [zdjęcia]

djas
Pojedynek młodzików starszych Gwardii (niebieskie koszulki) i Bałtyku miał niecodzienny przebieg. Dawid Jaśkiewicz
W niedzielę rozegrane zostały piłkarskie derby Koszalina w kategorii młodzików. Młodzi gracze Gwardii i Bałtyku stworzyli dwa interesujące i emocjonujące widowiska. Starcie młodzików starszych obu klubów miało niecodzienny przebieg. Młodzi gwardziści prowadzili po pierwszej części spotkania 2:0, by po przerwie zostać całkowicie zdominowanym przez rywali. Podopieczni Bartłomieja Kuniczuka strzelili w tej odsłonie siedem bramek i odnieśli efektowne zwycięstwo 7:2. Spotkanie pomiędzy zespołami młodzików młodszych Gwardii i Bałtyku nie obfitowało tak w bramki, choć nie oznacza to, że było mniej interesujące. Częściej w sytuacjach do zdobycia gola znajdowali się podopieczni Piotra Kaźmierczaka. Młodzi gracze Bałtyku rzadziej zagrażali bramce gospodarzy, lecz gdy już to uczynili, gol wisiał w powietrzu. Losy spotkania rozstrzygnęły się po przerwie. Młodzi gwardziści dwukrotnie skierowali piłkę do siatki i wygrali 2:0.