Piłkarskie Mikołajki na Bałtyku. Kacper Kozłowski z Koszalińskim Orłem [ZDJĘCIA, WIDEO]

W niedzielę piłkarze trzecioligowego Bałtyku Koszalin gościli Pogoń Szczecin.
W niedzielę piłkarze trzecioligowego Bałtyku Koszalin gościli Pogoń Szczecin. Jacek Wójcik
W niedzielę piłkarze trzecioligowego Bałtyku Koszalin gościli Pogoń Szczecin. Na euroboisku przy ul. Andersa uhonorowany został wychowanek koszalińskiego klubu, a obecnie piłkarz Portowców i reprezentacji Polski, Kacper Kozłowski.

Przed rozpoczęciem meczu, wychowanek koszalińskiego klubu otrzymał z rąk prezydenta Koszalina, Piotra Jedlińskiego, statuetkę Koszalińskiego Orła. To wyróżnienie przyznawane co roku podczas spotkania noworocznego prezydenta Koszalina, w takich dziedzinach, jak gospodarka, kultura, społeczna odpowiedzialność, edukacja oraz sport. K. Kozłowski w marcu br. zadebiutował w reprezentacji Polski seniorów (w meczu z Andorą), podczas mistrzostw Europy został najmłodszym uczestnikiem tej imprezy w historii (w wieku 17 lat i 246 dni). Uznawany jest obecnie za jednego z najbardziej uzdolnionych piłkarzy młodego pokolenia w kraju.

Swojego wychowanka nagrodził również koszaliński klub. Na boisku Kozłowskiego długo nie oglądaliśmy. Dzień wcześniej rozegrał prawie 80 minut ligowego meczu w Niecieczy (3:1 dla Pogoni) i jego udział w niedzielnym wydarzeniu ograniczył się do rozpoczęcia gry. Później był do dyspozycji kibiców, którzy mogli zrobić sobie zdjęcia i dostać autograf reprezentanta kraju.

Rozgrywany w przenikliwym zimnie mecz, zakończył się wygraną Pogoni 3:2 (2:1), w której wystąpili piłkarze z szerokiej kadry oraz trzecioligowych rezerw. Dwa pierwsze gole goście strzelili w dość szczęśliwych okolicznościach. W 30. minucie Bartosz Ława uderzył z wolnego, a piłka po rykoszecie zmyliła Jakuba Mikołajczaka. Podobnie było przy drugim golu. W 37. min Błażej Starzycki zdecydował się na strzał zza pola karnego, a odbita od obrońcy piłka wpadła do bramki.

Bałtyk trafił w 41. minucie. Po akcji Pawła Łysiaka, Dominik Pawłowski z bliska trafił do pustej bramki. Po zmianie stron do remisu doprowadził Łysiak. W 57. min w sytuacji sam na sam, ograł bramkarza i posłał piłkę do siatki. Zwycięskiego gola dla gości strzelił Szymon Cybulski w 64. min z rzutu wolnego.