Piłkarze ręczni Gwardii Koszalin wygrali turniej w Żukowie

Przygotowujący się do rundy rewanżowej w l lidze, piłkarze ręczni Gwardii Koszalin wygrali towarzyski turniej w Żukowie. archiwum

W rozgrywkach o Puchar Dyrektora OKiS w Żukowie (woj. pomorskie) zaprezentowały się trzy ekipy z I ligi oraz drugoligowy Szczypiorniak Olsztyn. Turniej rozegrano w ciągu jednego dnia, systemem pucharowym.

W pierwszym spotkaniu, gospodarze SPR GKS Autoinwest Żukowo, pewnie pokonali Szczypiorniaka 40:22 (20:9). Znacznie ciekawsze było spotkanie Gwardii z Tytanami Wejherowo. Koszalinianie rozpoczęli od prowadzenia 11:3, a do przerwy mieli 7 trafień więcej od ostatniej ekipy pierwszoligowej grupy A.

Po zmianie stron mecz stał się wyrównany, a ostatecznie wygrała go Gwardia 33:32 (22:15).
Zacięty był również finał turnieju. Do przerwy prowadzili 14:11 gracze z Żukowa. Po zmianie stron Gwardia odrobiła straty. Skończyło się remisem 29:29. W karnych lepsi byli koszalinianie 10:9. Trzecie miejsce w turnieju zajęli Tytani.

Była to czwarta wygrana z rzędu Gwardii Koszalin.

I liga: Gwardia Koszalin - SMS ZPRP Kwidzyn 34:21 [ZDJĘCIA]

- Z Tytanami dobrze rozpoczęliśmy, ale zmiennicy nie utrzymali tego, stąd zrobił się wyrównany mecz. W finale cały zespół zagrał dużo lepiej, szczególnie po przerwie. Ciężar gry unieśli zmiennicy. Wygrana w turnieju cieszy, ale nie to jest najistotniejsze. Najbardziej zadowolony jestem z postawy naszych wychowanków - Bujnowskiego, Jakubowa i Słodkowskiego - powiedział Piotr Stasiuk, trener Gwardii.

- Pracujemy dalej, w następny weekend będziemy gospodarzami turnieju, a na 22-23 bm. dostaliśmy zaproszenie na turnieju do Gdańska, gdzie rywalami będą zespoły z Superligi!

Gwardia Koszalin - MKS Grudziądz 22:22 (11:8), karne 4:5