PKS Szczecinek do prywatyzacji. Obawy załogi [zdjęcia]

Rajmund WełnicZaktualizowano 
Spotkanie z załogą PKS archiwum powiat
PKS Bytów i Opole wstępnie zainteresowane kupnem PKS Szczecinek. Starosta spotyka się z załogą firmy.

Jak już informowaliśmy, szczecineckie starostwo jest na ostatniej prostej sprzedaży spółki PKS Szczecinek. Samorząd szuka kupca, bo nie chce dopłacać do jego bieżącej działalności. - Potencjalni inwestorzy mogą składać swoje oferty do 12 stycznia – informuje Piotr Rozmus, rzecznik starostwa. - I choć takowe jeszcze nie wpłynęły, to trzech z nich zdecydowało się na zakup memorandum informacyjnego – dokumentu zawierającego wszelkie informacje dotyczące sytuacji prawnej i ekonomiczno – finansowej spółki. Wśród nich znalazł się m.in. PKS Ople oraz PKS Bytów. Samo złożenie oferty jest dopiero przystąpieniem do szerokiej procedury nabywczej.
Sprawa – co zrozumiałe – wzbudza zainteresowanie pracowników PKS. Chyba najwięcej niepokojów wiąże się z zapowiadaną przez powiat rezygnacją z pakietów socjalnego i inwestycyjnego, w których kupiec zobowiązuje się m.in. do utrzymania zatrudnienia przez określony czas, odpraw w razie zwolnień oraz nakładów jakie miałby ponieść na rozwój firmy. Sęk w tym, że PKS jest w kiepskiej sytuacji finansowej, ciążą też na nim kredyty zaciągnięte na budowę nowej bazy i warsztatów.
- Niepokoje wśród załogi są jak najbardziej normalne i zrozumiałe – przyznaje starosta Krzysztof Lis. Wyjaśnieniu wątpliwości miało służyć spotkanie z pracownikami. Załoga dowiedziała się na nim m.in. kto kupił wspomniane memorandum. - Specjalnie powołany zespół rozpatruje oferty wstępne, na co ma 7 dni – wyjaśniał starosta. – Dopiero wówczas oferent składa ofertę faktyczną, która podlega negocjacji. Wcześniej jednak przyszły inwestor musi wpłacić wadium w wysokości 100 tys. zł.
Krzysztof Lis mówił, że jednym z kryteriów składanych ofert jest deklaracja utrzymania lokalnych połączeń komunikacyjnych. Wśród wielu innych zapisów znalazła się również deklaracja spłaty kredytów objętych poręczaniem powiatu szczecineckiego.
Do kolejnego spotkania ma dojść po 12 stycznia, gdy będzie wiadomo, czy ktoś złożył wiążącą ofertę na kupno PKS Szczecinek.

ZOBACZ TEŻ FILM z otwarcia nowej bazy PKS Szczecinek

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 18

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

PO i POrozumienie Samorządowe to te samo towarzystwo. PKS miał kiedyś bazę na klasztornej sprzedali, dworzec na kaszubskiej sprzedali, dofinansowania do zadłużenia kilka milionów. Wszystko zostało przejedzone i za to powinien odpowiedzieć politycznie Starosta bo to spółka jest własnością powiatu. A co tam robiło Wyszomirski, Jakuba Hardie Douglas, Mozolewska i jeszcze paru innych - brali i biorą siolidne wynagrodzenie liczone 10-15 tysięcy miesięcznie, za przyzwoleniem Krzysztofa Lisa.

k
kasia

Porozumienie Samorządowe to ugrupowanie, które powstali, ażeby Pan Starosta Lis mógł utrzymać się na stanowisku i obdzielić jeszcze swoją rodzinę i nieudolnych członków swojego stowarzyszenia.To wszystko za nasze pieniądze. Po ostatnich wygranych wyborach samorządowych jego nepotyzm zawitał do jeszcze większej ilości urzędów i spółek. Przed wyborami 2018 trzeba to pokazywać, bo się tego boją.

G
Gość

Do PiS: zadaj pytanie Staroście Lisowi dlaczego doprowadził PKS do bankructwa i zatrudniał swoich nieudolnych prezesów ze swojego ugrupowania

P
PiS

Kocham PiS za: 500 plus, za obniżenie wieku emerytalnego.

Za podwyższenie Emerytur i Rent, za darmowe leki-dla ludzi starszych, za 2 tyś najmniejszej pensji, za dbanie o pracowników za co chwali prezes Solidarności Andrzej Duda, za obniżenie wieku emerytalnego = za WSZYSTKO – ALE za to nie lubię partii PO za niszczenie biednych ludzi za podwyższenie podatku WAT za KOLESIOSTWO i wkręcanie na stanowiska: rodziny i przyjaciół za NIEMIECKĄ i PEOWSKĄ TELEWIZJE TVN.
Możecie pisać i pisać ale Sondaże wyborcze mówią o wszystkim. TAKA JEST PRAWDA KTÓRA BOLI DLA Partii PO i Bankowca NOWOCZESNEJ Petru !. A PO Czym Się Pochwali ? Przez 8 Lat Niszczyli Nasz Kraj i To Co Merkel kazała To Tusk Robił i W Nagrodę Dostał Się Do Sztrasburga – Taka Prawda !. A WAS BOLI PRYWACIARZE I BANKOWCY !

r
realista

Szczecinek jest miastem układów i nikt nie zrobi nic jeśli nie pozwoli na to burmistrz czy powiat "zygfrydzie". To oni decydują kto będzie prezesem, dyrektorem, kierownikiem itp. Jednak nikt nie ma na tyle odwagi by przyznać się do błędu-a za błędy płacimy My mieszkańcy-za pomyłki szlotu, sapiku, pgk, pksu czy innych miejskich firm. Wybierajcie dalej tych samych lokalnych samorządowych "polityków" to będzie tak dalej. Dalej pozwólcie się  zastraszać i głosować na burmistrza bo "nowy wszystkich z pracy wyrzuci", dalej głosujcie na nieudolną radę miasta z PO to dalej będzie taki sam bałagan lub i gorszy. 

z
zygfryd
W dniu 06.01.2017 o 15:02, Gość napisał:

To popatrzcie kto do tego doprowadził odpowiedz jest jedna Starosta Lis i JHD to ich zasługa oraz osób zarządzających Wyszomorski i Mozolewska

Nie obrabiaj d...py a co ty robiłeś przez te lata?

No tak latałeś i donosiłeś "mie można z nim współpracować","buntuje ludzi", ,to jest sabotaż",

G
Gość

To popatrzcie kto do tego doprowadził odpowiedz jest jedna Starosta Lis i JHD to ich zasługa oraz osób zarządzających Wyszomorski i Mozolewska

P
Parsowo

Ja do pana emeryta pamięta Pan jak na krzyżówce "tylko bilety miesięczne". Ale wtedy byłem wk....y. Powinni rozwalic ten PKS

nie dbali to niepotrzebne.Mieć takie zaplecze i nie dbać to tak jak z GS-ami taka sieć sklepów  .

G
Gość
W dniu 05.01.2017 o 19:03, gość napisał:

Malarz pokojowy juz lepiej powadził by ten cały burdel. Puki społeczeństwo sie nie zmobilizuje i nie uświadomi sobie że te pasożyty żyją z naszych podatków i że robią co chcą puty nic się nie wskóra. Dzisiejszy polaczek to pantofel. Iśc do roboty wrócić, zjeść obiadek i jak Czesi na ryby i niczym sie nie przejmować bo po co. A wystarczyło by chociaż nasłać tylko NIK na początek. I ja się dziwie że nikt jeszcze tego z obywateli nie zrobił a mamy tyle fajnych faktów do zapodania.

A pani Mozolewska z POrozumienia Samorządowego nie mogła, ale kaske kilkanaście nie rękę brała tylko dlatego ze jest protegowana Starosty
G
Gość
W dniu 05.01.2017 o 19:03, gość napisał:

Malarz pokojowy juz lepiej  powadził by ten cały burdel. Puki społeczeństwo sie nie zmobilizuje i nie uświadomi sobie że te pasożyty żyją z naszych podatków i że robią co chcą puty nic się nie wskóra. Dzisiejszy polaczek to pantofel. Iśc do roboty wrócić, zjeść obiadek i jak Czesi na ryby i niczym sie nie przejmować bo po co. A wystarczyło by chociaż nasłać tylko NIK na początek. I ja się dziwie że nikt jeszcze tego z obywateli nie zrobił a mamy tyle fajnych faktów do zapodania.   

NIK im nic nie zrobi , "ręka ,rękę myje " już raz  NIK zgubił drogę do PKS-u w Szczecinku.

E
Emeryt

Prywatyzować i tyle w temacie dawać pomostówki 90% wynagrodzenia jak w latach 90 .

co wam obrońcy tak tyłki się palą ja przeżyłem to i wy przeżujecie.Pamiętam jak srano na ludzi pijacy robić wam się nie chce jak autobusy "kisły" wpadał taki tadziu i mówił pojedziesz nie pojadę bo pod górkę nie podjadę na Białogard letnie opony .A on przyjdzie prywaciarz to zobaczysz .

Nie dbaliście o Polskę 27 lat temu to teraz nie jęczcie.A zresztą do księdza.

Pozdrawiam PKS Białogard.Nie chodzi tu o bokobrody to dla kumatych.

Kursowałem też ostatni 21 40 koszalin Białogard (Laski,Parnowo,Parsowo)

Pazdrawlaju tw z obrońców.

G
Gość

Na Lisa CBA i po nepotyzmie

g
gość

Malarz pokojowy juz lepiej  powadził by ten cały burdel. Puki społeczeństwo sie nie zmobilizuje i nie uświadomi sobie że te pasożyty żyją z naszych podatków i że robią co chcą puty nic się nie wskóra. Dzisiejszy polaczek to pantofel. Iśc do roboty wrócić, zjeść obiadek i jak Czesi na ryby i niczym sie nie przejmować bo po co. A wystarczyło by chociaż nasłać tylko NIK na początek. I ja się dziwie że nikt jeszcze tego z obywateli nie zrobił a mamy tyle fajnych faktów do zapodania.   

G
Gość

Brawo chłopaki PO i POrozumienie Samorządowe to główna przyczyna upadku PKS Szczecinek bo tak to trzeba nazwać. Pamietejcie, jedno starosta Krzysztof Lis to największa cwaniak, populista, oraz judasz w skórze brata. Pamiętajcie o tym przy urnach wyborczych w 2018 roku, bo bardzo szykuje się lisek do rady miasta w Szczecinku i rady powiatu. Zobaczcie ile stanowisk rozdał dla ludzi ze swojego ugrupowania w spółkach, szpitalu, starostwie, rcee,gminach, dps borne,sm borne. Sam Starosta zasiada w radzie nadzorczej MEC Szczecinek jak myślicie kto go tam wsadził JHD. Rządzi już 16 i robi co chce. Jeżeli się nie zmobilizujemy to dalej takie towarzystwo szemrane będzie nami rządziło i wmawiało, ze dobrze. Dalej Jesionasy,Elaganczyki, Lisu, Olesie, Wieleby, Szysze, Wonsy, Zające będą mamili spoleczenstwo

W
Wikary

Skoro Porozumienie Samorządowe jest tak dobre w organizowaniu różnego rodzaju imprez charytatywnych i tak dobrze potrafi sie bawić że może podczas jednego spotkania wytańczyć tak pokaźne sumy pieniężne to może powinni teraz za swoją nieudolność, przekręty i wieczne oszczędności zorganizować imprezę na rzecz spłacenia długu w tej spółce. Totalna wyjebka Pan S. była taka, że jego mozolna koleżanka nie potrafiła nawet opracować żadnej oferty dla podróżujących a wzamian wolała upiedrolić kurs bo tak łatwiej. Popatrzcie lepiej pociotasy porozumieniowi jak działa konkurencja chociaz  by w takich zapyziałych Bobolicach gdzie prywaciarz spotyka się z mieszkańcami okolicznych miejscowości i ustala z nimi ceny biletów i godziny odjazdów,

Teraz to szkoda będzie tylko tych fajnych kierowców, których nie wiadomo co czeka.  Mam nadzieję tylko i życzę wam tego drodzy kierowcy z całego serca, że nie dacie się wyhujać temu populistycznemu skur***** i, że zorganizujecie  protest  z udziałem ogólnopolskich mediów i przy okazji zakorkujecie miasto. Pokażcie całej Polsce, jak to tałatajstwo szanuje zwykłych uczciwych ciężko pracujących ludzi. 

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3