Głos Koszaliński

  Polryb Sp. z o. o.

  Zgłoszony produkt: Solidny pracodawca

  Polryb Sp. z o. o.
  Maszkowo 28
  75-640 Koszalin
  www.polryb.pl

  Firma Polryb powstała w 1993 roku, w miejscowości Maszkowo jako firma rodzinna, której założycielem był Krzysztof Parfianowicz. Zakład od samego początku zajmował się przetwórstwem wstępnym ryb bałtyckich oraz ryb słodkowodnych – głównie pstrąga.

  Usytuowanie zakładu w niewielkiej odległości od portów w Kołobrzegu, Darłowie i Ustce, pozwoliło na systematyczne korzystanie z bieżących połowów bazujących tam jednostek. W początkowym okresie zakład zatrudniał 10 osób i prowadził działalność produkcyjną, w oparciu o posiadane obiekty własne: halę produkcyjną, magazyny ryb świeżych i mrożonych, pomieszczenia socjalne oraz transport.

  W latach 2003 – 2004 zakład podjął trud modernizacji i dostosowania się do wymogów Unii Europejskiej, dzięki programowi SAPARD. Zakończenie prac nastąpiło w grudniu 2004 r. Wtedy też uzyskaliśmy weterynaryjny numer identyfikacyjny PL32091804WE, upoważniający do prowadzenia handlu na rynkach całej Unii.
  Poprzez modernizację radykalnie poprawiono warunki produkcyjne i magazynowe, unowocześniono linie produkcyjne, dokonano zakupu niezbędnych maszyn, poprawiono warunki socjalne i częściowo wymieniono transport – praktycznie wybudowano nowy zakład.

  Po modernizacji stało się możliwe prowadzenie zmechanizowanego przetwórstwa śledzia, stworzono warunki do magazynowania ryb świeżych i mrożonych oraz do prowadzenia produkcji ryb mrożonych.
  W kolejnych latach zakład systematycznie unowocześniał się. Wybudowano własną oczyszczalnie ścieków poprodukcyjnych i zmechanizowano proces obróbki wstępnej pstrąga. Zmiany te były możliwe dzięki wykorzystaniu dofinansowań ze środków unijnych w ramach programu Sektorowy Program Operacyjny Ryby 2007 – 2013.
  W 2007 roku zakład przekształcił się w Polryb Sp. z o. o., przy czym firma nadal pozostała firmą rodzinną.
  W 2013 r. spółka dokupiła sąsiednia działkę gruntu, co pozwoliło na dalszą rozbudowę zakładu. Pracujemy na dwie zmiany zapewniając dowóz pracowników. W chwili obecnej zatrudniamy 60os.

  Oferujemy prace w zakresie przetwórstwa ryb z możliwością rozwoju zawodowego:
  1. pracownik przetwórstwa > brygadzista > mistrz > zca kierownika > kierownik
  2. pracownik przetwórstwa > brygadzista > maszynista > mechanik
  Sezonowo zwiększamy zatrudnienie wiosna i grudzień.

  Polryb Sp. z o. o.

  16 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  537 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo