Głos Koszaliński

  Zielona Okiennica

  Zgłoszony produkt: Okiennica aluminiowa przesuwna sterowana elektrycznie w systemie inteligentny dom

  Zielona okiennica
  Produkcja:
  Konikowo 87D
  76-024 Świeszyno
  Łukasz Kwiatkowski
  kom. 503-828-996
  www.zielonaokiennica.pl


  Okiennice wracają do naszych domów
  Kiedy firma Zielona Okiennica zaczynała działać, nastawiona była głównie na eksport. Dziś coraz częściej produkuje dla polskich inwestorów. Powraca moda na okiennice.

  Jeszcze do niedawna okiennice mogliśmy zobaczyć tylko w czasie urlopu, w którymś z ciepłych krajów. Dziś coraz częściej pojawiają się w naszym kraju. - Mamy już na swoim koncie kilkanaście realizacji w Koszalinie i jego okolicach: w Starych Bielicach, Konikowie czy Niekłonicach - wylicza Łukasz Kwiatkowski, właściciel firmy Zielona Okiennica. - Pamiętam, jak w 2008 roku wystawialiśmy się na targach w Łodzi, a ludzie podchodzili i pytali, gdzie mamy szyby w tych oknach. Dziś coraz częściej klienci kupują projekty domów już z rozplanowanymi okiennicami i montują je od razu lub po pewnym czasie od zakończenia budowy.

  NIE TYLKO DEKORACJA
  Są okiennice, które de facto spełniają tylko rolę dekoracyjną. Można je kupić już za ok. 450 zł netto (w przypadku standardowego okna 1,5x1,5 m). Większość z nas jednak decyduje się na takie, które łączą walory dekoracyjne z funkcjonalnością. - Są przecież nie tylko ochroną przed słońcem, ale również zwiększają bezpieczeństwo - wyjaśnia pan Łukasz. - Są one też doskonałym sposobem na izolację i złamanie światła. Wybór jest duży, bo okiennice mogą otwierać się klasycznie na boki, być zamontowane na szynach przesuwnych albo wbudowane w ścianę. Okiennice mogą również być sterowane automatycznie. Różne są też ich wypełnienia. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, oraz jakimi środkami dysponujemy. Nie jest bowiem tajemnicą, że okiennice nie należą do produktów najtańszych.

  DREWNO TO PRZEŻYTEK
  Zielona okiennica produkuje okiennice alternatywne do drewnianych - z aluminium lub PVC.
  - Powodem jest przede wszystkim ich trwałość. Produkt wykonany z taniego drewna może nam się rozsypać nawet po 2. latach. Poza tym wymaga on dużej dbałości. Trzeba je impregnować, czyścić, malować - dodaje nasz rozmówca. - Z aluminium i PCV nie ma tego problemu, chociaż i o nie trzeba dbać w odpowiedni sposób.
  Na okiennice z firmy z Konikowa decydują się zarówno nowi
  inwestorzy, jak i osoby, które wymieniają okiennice w swoich domach, również tych zabytkowych. - Modnymi kolorami są imitacje drewna, których mamy dwanaście, odcienie zieleni, antracyt oraz klasyczna biel - wylicza pan Łukasz. - Ale wszystko zależy od indywidualnych upodobań klienta oraz od tego, jak wygląda reszta domu czy kamienicy.

  Zdaniem eksperta
  Łukasz Kwiatkowski, właściciel firmy Zielona Okiennica - Większość naszych klientów decyduje się jednak na okiennice aluminiowe. Są one bowiem tańsze niż te z PCV. Spowodowane jest to ilością wykorzystanego materiału. Przy tym wybór kolorów jest o wiele bogatszy. Mamy nie tylko 12 wzorów drewnopodobnych, ale też wszystkie kolory/odcienie z palety RAL. Wśród nich są też nakrapiane i chropowate, błyszczące i matowe. W przypadku PCV do wyboru są 24 okleiny z fakturą drewna lub czysty, biały profil.  Zielona Okiennica

  1 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  16669 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wideo