Pływaczka z Koszalina zdobyła cztery medale w Berlinie

Jacek WójcikZaktualizowano
arch
Udane zakończenie sezonu ma za sobą pływaczka z Koszalina, Aleksandra Ochtera. Podczas zawodów parapływackiego Pucharu Świata w Berlinie zdobyła cztery medale. Kolejne trzy dołożyła w trakcie Letnich Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Drzonkowie.

W stolicy Niemiec A. Ochtera zdobyła srebrne krążki w rywalizacji na dystansie 50 m w stylach dowolnym, klasycznym i grzbietowym. Z kolei na 100 m kraulem uplasowała się na trzeciej pozycji.

W kończących sezon 2018/19 zawodach w Drzonkowie, startując w barwach Startu Koszalin, A. Ochtera stawała na drugim stopniu podium na 50 i 100 m st. grzbietowym oraz 200 m st. dowolnym. Ponadto była piąta na 50 i 100 m st. dow. Uczennica Sportowej SP1 Koszalin zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalne kategorii S10.