OPRAC.:
Mateusz Pietras
Kapitalny dzień na pływackich mistrzostwach świata w wykonaniu Polek
Kapitalny dzień na pływackich mistrzostwach świata w wykonaniu Polek ATTILA KISBENEDEK/AFP/East News
Adela Piskorska, z czasem 28,09 s, zajęła szóste miejsce w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym pływackich mistrzostw świata w Dausze. Natomiast do piątkowego finału na 100 m kraulem, z siódmym czasem, awansowała Kornelia Fiedkiewicz, która wynikiem 54,01 s ustanowiła rekord Polski.

Szóste miejsce Adeli Piskorskiej

W finale na 50 m stylem grzbietowym nie obyło się bez uczestnictwa Polki Adeli Piskorskiej. Zawodniczka została pierwszą reprezentantką Polski, która popłynęła w finale tej konkurencji.

Złoty medal zdobyła Amerykanka Claire Curzan (27,43 s). O zaledwie 0,02 s wolniejsza była Australijka Iona Anderson, a trzecie miejsce zajęła Kanadyjka Ingrid Wilm (27,61 s).

Czas 28,09 s dał 20-latce szóstą pozycję.

Piskorska została dziesiątą Polką w historii, która wystąpiła w finale MŚ. Najwięcej razy - dziewięć - o medale imprezy tej rangi ścigała się Otylia Jędrzejczak, która wywalczyła dwa złote krążki, trzy srebrne i dwa brązowe.

Kornelia Fiedkiewicz szybsza od Katarzyny Wasick

W piątek 11. Polką w finale będzie Kornelia Fiedkiewicz. 22-latka rekord kraju poprawiła w świetnym stylu. Poprzedni najlepszy rezultat od blisko pięciu lat należał do Katarzyny Wasick i był o 0,21 s gorszy. Pływaczka 100 m stylem zmiennym pokonała w 54,01.

Najlepsza w eliminacjach 100 m stylem dowolnym była Holenderka Marrit Steenbergen - 52,53.

W czwartkowej sesji wieczornej z Polaków wystąpił jeszcze Ksawery Masiuk. W półfinale 200 m stylem grzbietowym, z czasem 1.57,48, uplasował się na 10. miejscu i odpadł z rywalizacji.