Pływanie > Drugi brąz Pauliny Zachoszcz w Pradze

Wychowanka MKS Znicz Koszalin, Paulina Zachoszcz, w ostatnim dniu Mistrzostw Europy juniorów w Pradze wywalczyła swój drugi brązowy medal.

Specjalizująca się w stylu klasycznym, wychowanka trenera Mieczysława Jędrysika, wywalczyła drugie podium w Pradze na dystansie 100 metrów. Pływaczka reprezentująca od niedawna barwy Słowianki Gorzów Wlkp. walczyła do ostatnich metrów w bardzo szybkim wyścigu. Zmierzono jej czas 1.09,19 min identyczny jak Greczynce Marii Michalaka. Obie zostały sklasyfikowane ex-aequo na trzecim miejscu. Wyścig wygrała Włoszka Ilaria Scarcella. Rezultatem 1.07,49 min ustanowiła nowy rekord Europy juniorek.

Przypomnijmy, że wcześniej Paulina Zachoszcz sięgnęła po brąz na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. W półfinale ustanowiła rekord Polski seniorek wynikiem 31,75 s.