Pływanie: Dwa medale koszalinian na Mistrzostwa Polski szkół

Uczniowie koszalińskiego Zespołu Szkół Sportowych startowali w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych i Gimnazjum w pływaniu, które odbyły się na krótkim, 25-metrowym basenie w Raciborzu.

Najlepiej z koszalińskiej ekipy spisal się13-letni Filip Jaworski, który w rywalizacji uczniów podstawówek zwyciężył na 100 metrów stylem klasycznym z wynikiem 1.15,40, a na 50 m st. dowolnym był trzeci w czasie 28,16 s. Filip otarł się również o podium w dwóch innych wyścigach, zajmując czwarte miejsca - na 100 m st. dow. (1.02,30) i na 200 m st. klas. (2.48,73).

Czwarty w finale na 200 m st. zmiennym był Dawid Borysiewicz (2.30,40). Ten sam zawodnik zajął 5. miejsce na 100 m st. dow. (1.03,10), szóste na 100 m st. mot. (1.11,85) oraz dwunaste na 50 m st. dow. (30,07 s). Na 100 m st. grzbietowym szósty był Mateusz Szewczyk (1.11,77). Tę samą lokatę zajęła Patrycja Dziadkowiak na 100 m st. klas. (1.23,80). Ponadto była dwunasta na 50 m st. dow. (31,81 s).

W rywalizacji gimnazjalistów w finale A na 100 m st. klas. piąty był koszalinianin Mateusz Kobus (1.08,43). Ten sam zawodnik wygrał finał B (7. miejsce w klasyfikacji MP) na 200 m st. klas. (2.29,68).