Pływanie: Filipowi Jaworskiemu zabrakło 0,06 s do medalu

Młodzi pływacy MKS Znicz Koszalin startowali w Mistrzostwach Polski Młodzików (13 lat) na krótkim basen w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Najlepiej z ekipy zaprezentował się Filip Jaworski, który wystąpił w dwóch finałach A. Najbliżej podium był na 100 metrów stylem klasycznym. W finale Filip uplasował się na czwartej pozycji z wynikiem 1.15,49, przegrywając walkę o brąz z Michałem Pierzyńskim (Trójka Łódź) o 0,06 s. Na dystansie dwa razy dłuższym zawodnik Znicza zajął siódme. miejsce (czas 2.46,07). W dorobku Jaworskiego znalazły się również finały B na 50 o 200 m st. dowolnym (odpowiednio 12. miejsce i czas 28,05 s oraz 10. miejsce 2.13,88).

Finał A na 200 m st. zmiennym zaliczył Dawid Borysiewicz. Był w nim piąty z czasem 2.31,06. Ten sam zawodnik wygrał finał B na setkę zmiennym w czasie 1.09,65, co dało mu 9. miejsce w MP oraz na 100 motylkowym (15. miejsce, czas 1.10,95). Inne wyniki koszalińskich pływaków: 50 m dow. - 14. Patrycja Dziadkowiak - 30,20 s, 100 m dow. - 16. Dziadkowiak - 1.07,13, 100 m mot. - 12. Wiktoria Osenkowska - 1.14,83, 100 m klas. - 15. Dziadkowiak - 1.24,51, 4x100 m dow. - 8. Znicz (Borysiewicz, Mariusz Tomaszewski, Mateusz Szewczyk, Jaworski) 4.19,75; 4x50 m dow. mieszana - 8. Znicz (Jaworski, Borysiewicz, Anna Piotrowska, Dziadkowiak) 1.58,03.