Pływanie. Kołobrzeżanie na podium w Danii i Słupsku

Piotr Ludwiczak.
Piotr Ludwiczak. Fot. Jacek Wójcik
Wychowankowie UKS Bałtyk-Morska Odyseja Kołobrzeg z powodzeniem startowali w zawodach pływackich w Danii oraz Słupsku.

Duet trzynastolatków Piotr Ludwiczak i Jakub Kozioł w międzynarodowych zawodach pływackich pod nazwą Vattenfall Swim Cup 2009 w mieście Esbjerg.wywalczył 13 medali. Sam Ludwiczak przywiózł z tej imprezy aż 11 medali w tym 10 złotych! W zmaganiach swojej kategorii wiekowej wygrywał wyścigi na 25, 50, 100 i 200 metrów stylem dowolnym, 25, 50 i 100 m stylem grzbietowym, 25 i 50 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym. Jego dorobek uzupełnił brąz na na 200 m st. zmiennym w roczniku łączonym. Warto dodać, że na 50 m st. grzbietowym Ludwiczak wynikiem 30,62 s ustanowił nowy rekord okręgu. J. Kozioł zdobył złoty medal na 100 m st. motylkowym i brąz na tym samym dystansie, ale stylem zmiennym.

Inni zawodnicy z Bałtyku-Morskiej Odysei rywalizowali w zawodach w Słupsku. 13-letnia Patrycja Wlizło zdobyła srebrny medal na 50 m st. motylkowym (33,65 s). Rok młodsza od niej Klaudia Zub była blisko podium na 100 m st. dowolnym, ustanawiając wynikiem 1.13,66 rekord życiowy. Najmłodszy pływak kołobrzeskiego klubu, 9-letni Gracjan Domański, w roczniku łączonym wywalczył cztery medale (po dwa srebrne i brązowe).