Pływanie > Piotr Ludwiczak medalistą MP seniorów

Historyczny brązowy medal mistrzostw Polski seniorów zdobył dla MKP Kołobrzeg osiemnastoletni Piotr Ludwiczak. archiwum

Na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim zawodnik MKP Kołobrzeg wywalczył medal na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. W finałowym wyścigu uzyskał wynik 24,22 s. Szybsi byli tylko tegoroczny mistrz świata i Europy na dystansie 200 m st. grzbietowym, Radosław Kawęcki z AZS AWF Warszawa (23,49 s) oraz Tomasz Polewka z AZS AWF Katowice (23,96 s).

Obok brązowego medalu, P. Ludwiczak zaliczył także finał na 50 m st. dowolnym. Zajął w nim 8. miejsce z czasem 22,25 s. Z kolei na 100 m st. grzbietowym kołobrzeżanin osiągnął 13. miejsce w półfinale.

Jego klubowa koleżanka Marta Aściukiewicz zaliczyła półfinał 100 m st. klasycznym, zajmując 20. miejsce w MP (czas 1.13,14).

W półfinałach - na 50 i 100 m stylem dowolnym oraz na 100 m st. wystąpiła Katarzyna Rogowska z koszalińskiego Znicza. W stylu dowolnym uplasowała się na 15. (26,47 s) i 19. miejscu (59,15 s), a w zmiennym była 12. (1.05,23).