Pływanie: Sukcesy Znicza Koszalin w Grand Prix Województw

W Gorzowie odbyły się finałowe zawody cyklu Grand Prix Województw Lubuskiego i Zachodniopomorskiego w pływaniu w kategorii szkół podstawowych. W imprezie udział wzięli pływacy z roczników 1998 i 1997.

Sporo czołowych miejsc wywalczyli zawodnicy MKS Znicz Koszalin. W zmaganiach rocznika 1998 zwycięstwo na 100 m stylem klasycznym odniosła Nikola Kietrys (czas 1.27,85 min). Na trzecim miejscu na 100 m st. grzbietowym uplasował się Kacper Biernacki (1.16,42). Czwarte miejsca wywalczyli Natalia Kowalik (50 m st. dowolnym - 32,84 s) i Natalia Rąp (100 m grzbiet. - 1.25,71), a piąte Justyna Kasprowicz (50 m dow. - 33,17 s) i Szymon Frankowski (50 m dow. - 30,92 s).

Trenerem wymienionych pływaków jest Waldemar Bojarzyński. W punktacji końcowej Grand Prix N. Kietrys zdobyła puchar za drugie miejsce w stylu klasycznym, a K Biernacki za trzecie miejsce w stylu grzbietowym.

W roczniku 1997 dwa zwycięstwa odniósł Filip Jaworski. Był on najlepszy na 100 m klas. (1.18,72) oraz 50 m dow. (28,45 s). Pierwsze miejsce wypływał również Mateusz Szewczyk na 100 m grzbiet. (1.13,23). Na podium stanęli ponadto inni podopieczni trener Ewy Kopacz ze Znicza: Patrycja Dziadkowiak (2. na 100 m klas. - 1.25,21 i 50 m dow. - 30,10), Dawid Borysiewicz (2. na 400 m st. zmiennym - 5.33,64), Tomasz Jarosz (3. na 100 m st. motylkowym - 1.12,98 i 50 m dow. - 29,12 s). Czwarte miejsca zajęli Monika Konopka na 100 m grzbiet. (1.21,54) i Anna Piotrowska na 50 m dow. (31,62 s).

W punktacji końcowej Grand Prix F. Jaworski zajął pierwsze miejsce w st. klasycznym i drugie w dowolnym, M. Szewczyk wygrał st. grzbietowy, a D. Borysiewicz był najlepszy w zmiennym i drugi w klasycznym. Wśród dziewcząt P. Dziadkowiak zajęła drugie miejsce w st. dowolnym i trzecie w klasycznym