Pływanie: Trzy finały Szymona Rykaczewskiego

Szymon Rykaczewski.
Szymon Rykaczewski. Fot. Jacek Wójcik
Na 25-metrowym basenie w Zamościu o medale Zimowych Mistrzostw Polski rywalizowali juniorzy młodsi (14 lat).

W trzech finałach A podczas tych zawodów wystąpił wychowanek MKS Znicz Koszalin, Szymon Rykaczewski. Na dystansie 50 metrów stylem klasycznym uplasował się na czwartym miejscu (czas 32,74 s, w eliminacjach 32,51), przegrywając z brązowym medalistą Kamilem Karkutem (Ikar Mielec) o 0,39 s. W finale B na tym dystansie szósty (12. w MP) był Kacper Chmiel z MKP Szczecinek (34,73 s).

Na 100 m klas. Rykaczewski uplasował się na piątym miejscu z czasem 1.12,08. Najbliżej podium był w wyścigu na 100 m st. zmiennym. W eliminacjach uzyskał trzeci wynik 1.04,97. W finale popłynął nieco wolniej i z czasem 1.05,38 zajął najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsce. Do brązu zabrakło mu tym razem zaledwie 0,28 s.