Pływanie: Wielki sukces Oli

archiwum
Aleksandra Ochtera (Znicz/Start Koszalin) zajęła 1. miejsce podczas Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w pływaniu niepełnosprawnych.

W Tychach, w kategorii wiekowej C, 11-letnia Ola po sześciu startach i zsumowaniu dwóch najlepszych wyników w stylu dowolnym i zmiennym, zdobyła 626 punktów. Dzięki temu została najlepszą zawodniczką w swojej kategorii.

W zmaganiach, prócz uczennicy ZS nr 1 w Koszalinie, wystartowali zawodnicy z 20 klubów z całego kraju. Od września 2014 roku trenerką A. Ochtery jest Ewa Kopacz.

- To były dla Oli pierwsze poważne zawody - mówiła. - Jest pracowita, sumienna i rzetelna. Potrafi słuchać. Trenuje z osobami pełnosprawnymi bez kompleksów. Oby tak dalej - podsumowała E. Kopacz. Kolejne zawody - Drużynowe mistrzostwa Polski w Szczecinku - odbędą się pod koniec maja.