MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Po jedzenie do Białogardu. Piękna akcja społeczna [ZDJĘCIA]

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Ponad 1100 osób z Białogardu odebrało darmową żywność w ramach pierwszej tury wyjątkowej akcji zainicjowanej tuż przed weekendem.

Chodzi o wydawanie darmowej żywności dla najbardziej potrzebujących. Taką akcję koordynuje w powiecie białogardzkim Kościół Starokatolicki, a w jego imieniu radny Robert Borkowski.

Przeszło to moje najśmielsze oczekiwania. Zainteresowanie było ogromne. 1100 osób z naszego powiatu, który liczy niecałe 50 tysięcy osób, to naprawdę bardzo dużo. Ale wszyscy zostali obsłużeni - zapewnia Borkowski. I już zaprasza na 27 czerwca od godziny 15 na kolejne wydawanie żywności w Białogardzie, ponownie w Parku Mroczkiewicza ulica Ustronie Miejskie 1. Do wzięcia będzie ser, mleko, pasztet, szynka, nawet szprotki w oleju. - Zapraszam, wszystko zostało zmagazynowane i czeka na mieszkańców.

Po jedzenie mogą zgłaszać się osoby, które zarejestrują się i otrzymają skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Przypomnijmy, program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 (FEPŻ) to blisko 600 milionów na zaspokojenie podstawowych potrzeb poprzez udzielanie pomocy żywnościowej lub podstawowej pomocy materialnej osobom najbardziej potrzebującym, w tym dzieciom. Program jest współfinansowany w 90 procentach z pieniędzy pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus i w 10 procentach z pieniedzy krajowych. Pomoc udzielana jest osobom najbardziej potrzebującym, a obejmuje zakup i dystrybucję żywności, działania towarzyszące prowadzone przez organizacje partnerskie, mające na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób najbardziej potrzebujących i wzmacnianie ich samodzielności m.in. poprzez dostęp do usług społecznych i zdrowotnych, w szczególności wsparcia psychologicznego, stosownych informacji na temat usług publicznych lub porad dotyczących gospodarowania budżetem domowym, dodatkowe wsparcie osób najbardziej potrzebujących w postaci dystrybucji żywności pozyskiwanej przez organizacje partnerskie z darowizn. Partnerem ogólnopolskim akcji jest Kościół Starokatolicki w RP, a jego koordynatorem w Białogardzie właśnie Robert Borkowski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński