MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Po kolejnych wypadkach w Przydargini koło Bobolic po latach w końcu wróci fotoradar

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Do tragicznego wypadku, w którym zginął 10-letni chłopiec, doszło w miejscowości Przydargiń ponad miesiąc temu
Do tragicznego wypadku, w którym zginął 10-letni chłopiec, doszło w miejscowości Przydargiń ponad miesiąc temu Radosław Brzostek
Każdy, kto zna trasę Koszalin - Bobolice, wie, że to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na drogach w regionie - Przydargiń, tu od wtorku ma wrócić fotoradar. Gmina Bobolice walczyła o niego od lat. O montaż urządzenia zabiegał też Głos Koszaliński.

- To bardzo niebezpieczne miejsce, w którym dochodzi co rusz do zdarzeń drogowych. W maju miała tu miejsce straszna tragedia - zginęło 10-letnie dziecko. Od dłuższego czasu zabiegałem w Inspekcji Transportu Drogowego o zainstalowanie w tej miejscowości fotoradaru. Dostałem właśnie wiadomość, że ITD we wtorek 23 czerwca przeprowadzi montaż urządzenia - mówi Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

- Potwierdzam - też mam taką informację i przyznam, że w moich działaniach bardzo mocno wsparł mnie minister Szefernaker. Chcę też podziękować redakcji Głosu - mówi Mieczysława Brzoza, burmistrz Bobolic, która wysłała wiele pism, jak mówi „do wszystkich świętych” zabiegając o przywrócenie fotoradaru w punkcie, który w naszym regionie jest umownie nazywany „czarnym”. Co roku dochodzi tu bowiem do śmiertelnych wypadków, a także do wielu kolizji. Lista zdarzeń jest wyjątkowo długa, co potwierdza koszalińska policja. - Montaż rozpocznie się o godzinie 9 i powinien zakończyć około godziny 12 - 13 - dodaje burmistrz.

Przydargiń. Śmiertelny wypadek. Zginęło 10-letnie dziecko NO...

- Jeszcze tego samego dnia fotoradar ma być włączony do ogólnopolskiego systemu ITD. Cieszymy się z mieszkańcami, że w końcu udało się i poprawi się bezpieczeństwo we wsi Przydargiń. Zdaję sobie sprawę, że turyści jadący nad morze będą się denerwować widząc fotoradar, ale to także dla ich bezpieczeństwa. Ponadto udało mi się przekonać, by Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poprawiła w najbliższym czasie oznakowanie oraz położyła nową lepszą nawierzchnię na odcinku 500 metrów.

Wypadek śmiertelny w Przydargini na krajowej 11 [zdjęcia]

Wypadek na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Przydargiń. ...

***

Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Koszalińskiego i bądź na bieżąco!

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Zobacz także: Lądowanie śmigłowca LPR na placu przed ratuszem w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo